Nie wiecie, gdzie się wybrać na Halloween? Przychodzimy Wam z pomocą z naszym cotygodniowym cyklem Dzieje się na mieście, w którym wybieramy dla Was najlepsze imprezy i wydarzenia kulturalne w Warszawie.

kalendarium-31-06

PIĄTEK 31.10.2014

THE SATURDAY TEA + TEST PRINTS x CHŁODNA 25

Kolejna szansa, aby zobaczyć warszawski zespół The Saturday Tea na żywo! Co więcej, oprócz klasycznego koncertu, zobaczymy muzyków w zupełnie nowej odsłonie, podobno na afterze Janek, Antek i Aleksander po raz pierwszy w karierze zabawią się w DJów.

CUKIERKI I PSIKUSY x MARSZ NA KAWĘ

Przez cały dzień goście lokalu Marsz na kawę mogą liczyć na masę atrakcji związanych z Halloween: domowa marmolada, lunche w strasznie dobrych cenach i autorskie koktajle.

STRASZNY D.WÓR czyli EXBOYFRIENDS vs MASTURBATOR x Dzik

Najpopularniejszy duet w mieście czyli Kędzior i Kostor oraz kapela Masturbator pojawią się w Dziku. Wyobrażacie sobie straszniejsze Halloween?

ZŁY PLAN x PLAN B

Plan B czyli lokal, w którym dla każdej zbłąkanej duszy znajdzie się zawsze miejsce, nie inaczej będzie również w ten piątek. Jak zawsze rytmie Rock’N’Rolla!!!

F·R·I·E·N·D·S HALLOWEEN x MOMU.gastrobar 

Kultowy serial Friends obchodzi w tym roku 20 lat! Z tej okazji MOMU.gastrobar rozkręci imprezę, na której będziecie mogli poczuć się jak na domówce w Nowym Jorku. Zagrają Ptaku & BRTK czyli 2/4 kolektywu DJskiego Porządne Dziewczyny. Nie możecie tego przegapić!

DUPY, STRZYGI I OSTRYGI x HIPHOPOWY HALLOWEEN x ISKRA Pole Mokotowskie

Fani hip hopu i dobrych beatów nie zawiodą się w tegoroczne Halloween, Iskra szykuje dla nas niezapomnianą imprezę. Zagra m.in.: Auer i Err Bits, a jak wiemy, z nimi zawsze jest grubo!

ŁOWCY x HALLOWEEN: #PORNFOOD albo Psikus x CAFE KULTURALNA

Łowcy po raz kolejny rozkręcą dla nas imprezę w Halloween, tym razem na miejsce niezapomnianej nocy, wybrali Cafe Kulturalną. Psikusy muzyczne robić będą: ISayMikey (AM Radio), Jedynak & Ment XXL (Flirtini), Miko Czajkowski, DJ Panda (Koka Beats, #PORNFOOD CREW), SYREN i Czarlson (Liestyle*).

† HOUSE POGRZEBOWY † przedstawia HALLOWEEN x BAR STUDIO x BASSLINE

Nie od dziś wiadomo, że barStudio organizuje jedne z najlepszych imprez w mieście, mamy nadzieję, że nie inaczej będzie również tym razem!

NAJWIĘKSZE RAP-HALLOWEEN x DIOX x CZARNY HIFI x VIENIO x NUMER RAZ x 1500m2

Kolejna bardzo dobra impreza dla fanów hip-hopu: Diox, Czarny Hifi, Vienio i Numer Raz w jednym miejscu!

NOCHE DE LOS MUERTOS: MEKSYKAŃSKIE HALLOWEEN W OPUSZCZONYM SZPITALU x NOWA JEROZOLIMA

Halloween w stylu meksykańskim, dlaczego nie? Taka impreza tylko w Nowej Jerozolimie.

SEZON NA CZAROWNICE! x ZNAJOMI ZNAJOMYCH

Szatańską nutę zapewnią: Czarownica Maja z rodu Selektah & mr. Drakula Skalski. Mroczną scenografię przygotują: Katarzyna „Katarina” Chętnik & Dorota „Didi” Tomaszewska
Śmiertelnie realistyczną charakteryzację wykona na miejscu: Katarzyna „Słodziak” Słodkowska.

dzik

SOBOTA 01.11.2014 

WSZYSCY ŚWIĘCI BALUJĄ W 55 

Jeśli myślicie, że 01.11 nic się nie dzieje na mieście, to jesteście w wielkim błędzie. W Piątkach zagra m.in.: PTAKU z Porządnych Dziewczyn!

EXBOYFRIENDS x BĄTĄ – PEŁNA KULTURA

Pierwszego listopada nie siedzimy w domu, tylko świętujemy z Exboyfriends. Czekamy na ulubioną nutę Kędziora Freed From Desire!

klub55

WTOREK 04.11.2014 

NATIONAL THEATRE LIVE ‚TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM’ x UNIWERSYTET WARSZAWSKI

Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Samorząd Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego i Kinem Atlantic zapraszają na pokaz sztuki „Tramwaj Zwany Pożądaniem” wyświetlanej w ramach międzynarodowego projektu National Theatre Live! Dla studentów przewidziana jest oczywiście zniżka na bilety.

ARTYSTA PRACUJĄCY – ŻADNEJ  PRACY SIĘ NIE BOI? DYSKUSJA MAGAZYNU „SZUM” x WARSZAWA W BUDOWIE x MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej będziemy mieć okazje podyskutować o tym jak wygląda praca współczesnego artysty. W dyskusji udział wezmą Norman Leto, Robert Kuśmirowski i Franciszek Orłowski, prowadzić ją będzie Karolina Plinta.

KONCERT: The Procrasters \\ Horses on the Wall <3 The Blue Magician x KLUBOJADALNIA EUFEMIA

Trzy dobre koncerty jednego wieczoru i czego chcieć więcej!?

RUBBER DOTS/ PREMIERA ALBUMU MKULTRA x CAFE KULTURALNA

Rubber Dots oczarowali nas na tegorocznym Openerze, więc czekamy z niecierpliwością na ich koncert i premierę płyty w Kulturalnej.

rubberdots

ŚRODA 05.11.2014

WARSZTATY RYSUNKU Z MODELA x SEKCJA SZTUKI SKK IKP UW

Sekcja Sztuki SKK IKP UW serdecznie zaprasza na darmowe warsztaty rysunku z modela, otwarte dla wszystkich studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Będą one prowadzone przez Agnieszkę Kwiatkowską (ASP w Warszawie) w co druga środę od godziny 16:44 do 19:30 w sali nr. 10. w Budynku Instytut Kultury Polskiej, Uniwersytet Warszawski.

KOŁO NAUKOWE DZIENNIKARSTWA I PR MODY x FASHION PR GIRL

Fashion PR Girl, czyli autorka bloga o PR w modzie będzie pierwszym gościem cyklu spotkań Moda na Biznes, organizowanego przez Koło Naukowe Dziennikarstwa i PR Mody. Dyskusja będzie dotyczyć tego jak komunikują się polskie marki i jak robić dobry PR w branży mody.

WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI VOL. 2 x BAR STUDIO

‚Dzienniki fotograficzne, czyli po co utrwalać codzienność’, które poprowadzi Anna Beata Bohdziewicz, to kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy jesteśmy fotografami.

foto

CZWARTEK 06.11.2014

Z PAMIĘCI/ PRYWATNE HISTORIE SZTUKI x ZACHĘTA

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wybrane nagrania wypowiedzi artystów i krytyków. Po projekcji odbędzie się dyskusja z redaktorami – autorami projektu. Spotkanie poprowadzą historycy sztuki Ewa Tatar i Stanisław Welbel.

WYSTAWA GŁOS: OPROWADZANIE KURATORSKIE + SPOTKANIE Z WOJCIECHEM BĄKOWSKIM x CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Wieczór z wystawą GŁOS, o 18:30 – oprowadzanie kuratorskie, zbiórka w holu głównym CSW, a o 20.00 – ‚Pomaganie słowami przy słuchaniu dźwięków’ spotkanie z Wojciechem Bąkowskim, w KINO.LAB.

KONCERT: TOTEMY / THE WILETTS / TRZEBIATÓW / SHIVERS & SHAKES x KLUBOJADALNIA EUFEMIA

W Eufemii bez problemu odnajdzie się każdy fan dobrej muzyki. Kolejne koncerty, kolejny udany wieczór na Krakowskim Przedmieściu.

MARCELINA x STODOŁA

Jeśli lubicie dobry pop, to koncert Marceliny będzie na pewno świetnym pomysłem na czwartkowy wieczór w Warszawie.

AUER x CZARNY HIFI x ERR BITS x  HIP HOP CZWARTKI x PARKING BAR

Parking Bar co tydzień rozkręca hip hopowe imprezy. W najbliższy czwartek zagrają najlepsi czyli Auer, Err Bits i Czarny HIFI. Nie wyobrażamy sobie, że mogłoby nas tam zabraknąć!

wyda