Ciężko wyobrazić sobie kogoś, kto konno jedzie do McDonalda, kiedy akurat ma ochotę na Big Maca? No cóż, on właśnie to robi. Lubi konie i jazdę konną, więc kiedy ma ochotę coś zjeść, jest dla niego oczywistym, że pojedzie tam konno. Przecież McDrive nie jest przeznaczony jedynie dla ludzi jeżdżących samochodami, prawda?

Pochodzi z Estonii i jest pokręconym chłopakiem. Tommy Cash urodził się w czasie ogłoszenia niepodległości przez Estonię, kiedy upadł Związek Radziecki. To nadbałtyckie państwo przez niemal pół wieku znajdowało się pod wpływami komunistycznej Rosji i jak niemal każdy kraj bloku wschodniego do teraz boryka się z problemami społecznymi, gospodarczymi i związanymi z tożsamością narodową.

Wychowywał się w szarym blokowisku. Po szkole słuchał płyt Kanye Westa i tańczył, zainteresował się kulturą hiphopu, której dziś staje się niekwestionowaną ikoną. Chłopak, który spacerował po osiedlu w szkockim kilcie i odstawał od swoich rówieśników, dziś koncertuje w różnych zakątkach świata, a bilety sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Pisze teksty o tym, co ukształtowało go jako artystę i człowieka – o postkomunistycznej rzeczywistości, wychowaniu w blokowiskach. Szokuje i wzbudza kontrowersje. Za co kochają go miliony? Jest bezkompromisowy, jest sobą i udowadnia, że wszystkie marzenia mogą się spełnić. A oprócz tego – no cóż – trudno jest znaleźć człowieka, który ma większy dystans do siebie.

 

zdjęcia: facebook.com/cashmoneytommySohvi ViikDmitri GerasimovMia HaggiMateusz von Motzinstagram.com/vonmotz;