Złota rybka to dość niepopularne zwierzątko domowe. Większość z nas zdecydowanie woli wesołe psy czy charakterne koty. Miłośników rybek zachwycą nasze propozycje designerskich, kulistych akwariów. Będą one pięknym mieszkaniem dla rybki i ciekawym elementem wystroju wnętrza.

 

Złota rybka to ogólna nazwa odmian karasia chińskiego. Hodowany jest on głównie w akwariach, sadzawkach i oczkach wodnych. Najlepiej hodować rybkę w akwarium o pojemności co najmniej 250 litrów i ze specjalnym filtrem. Jeśli mamy tylko akwarium kuliste sprawmy rybce jakieś małe schronienie wewnątrz. Może to być na przykład prowizoryczny zamek lub jaskinia, w której będzie mogła się schronić. Akwarium – kula powinna być tylko przejściowym miejscem życia naszego pływającego zwierzątka.

Pomysłowość projektantów nie zna granic, nawet w tak niszowej dziedzinie. Pomysł na plecak – akwarium jest oczywiście modowym żartem, jednak trzeba przyznać że robi wrażenie. Kula w formie bloku mieszkalnego to miniaturka normalnego domu. Oryginalne połączenie akwarium z wazonem przypadnie zaś do gustu miłośnikom japońskiego stylu.

 

Źródło: pinterest