Jak skutecznie zaplanować swój czas? Poradnik karierowicza doradza, aby planować maksymalnie 60% dostępnego czasu, a pozostałe 40% pozostawić na nieprzewidziane czynności i dodatkowe kreatywne działania.  Trzeba również pamiętać, że jest wiele metod planowania czasu: grupowanie zadań, stałe przerwy co 25 minut, nauka delegowania zadań oraz wyznaczanie priorytetów. To tylko kilka z nich, jednak samo planowanie jest jedną z ważniejszych czynności do wykonania, poprzedzającą oczywiście wcześniejsze zaplanowanie tej czynności. Oto narzędzia mobilne, które pozwolą zmaksymalizować efektywne wykorzystanie czasu.

 Kazam Tornado348

POMOTODO

Zaczynam od najprostszej techniki, która niespodziewanie przynosi największe rezultaty. Włączamy wielkie odliczanie od 25 minut w dół i skupiamy się na jednej czynności. Najważniejsze, aby nic nas nie rozproszyło i nie odwróciło uwagi od wybranego zadania. Metoda jak sama aplikacja, jest prosta i skuteczna. Pamiętaj o wcześniejszym przygotowaniu listy rzeczy do zrobienia.

EVERNOTE

Aplikacja ta pozwala organizować, tworzyć i zapisywać wszystkie kreatywne pomysły w jednym miejscu. Wbudowane funkcje pozwalają dodatkowo na proste i szybkie tworzenie nowych dokumentów. Evernote jest również miejscem do przechowywania dowolnych plików, zdjęć i notatek. Dodatkowo synchronizuje nasze zapiski z każdym urządzeniem z którego aktualnie korzystamy. Program ułatwia pracę i naukę, ponieważ porządkuje nasze treści według wybranych tematów.  Wprowadzane elementy bezpośrednio zapisywane są na komputerze, oraz na koncie internetowym (wymagana jest bezpłatna rejestracja). Dzięki temu dostępne są one z dowolnego miejsca na świecie. Dobra wiadomość dla fanów mediów społecznościowych – notatki można bezpośrednio udostępnić na Twitterze oraz na Facebooku.

REMEMBER THE MILK

I już nigdy nie zapomnisz mleka. Tak właśnie komunikuje się kolejna konieczna do pobrania aplikacja mobilna. Pomoże zaplanować zadania, posegreguje notatki, a następnie wskaże priorytety do wykonania. Po zalogowaniu na platformie RTB widoczne są pogrupowane skrzynki ułatwiające organizację danych: skrzynka odbiorcza, pliki osobiste, nauka, praca oraz wysłane wiadomości. W zakładce przegląd, na ekranie pojawia się podgląd zadań z podziałem na trzy zakładki: „do wykonania na dziś”, „na jutro” oraz „zaległe”. Aplikacja w prosty sposób uporządkuję informacje, wyznaczy priorytety, a dodatkowo każde zadanie można opisać jednym kluczowym słowem. Teraz to już pewne, że o niczym nie zapomnisz!

ONE NOTE

Microsoft dba o zorganizowanie naszego czasu, od Exela po OneNote. Ten drugi umożliwia robienie notatek oraz przechowywanie  zdjęć, nagrania filmików oraz notatek głosowych i rysunków, a wszystkim tym będziesz mógł oczywiście dzielić się z innymi użytkownikami za pomocą zewnętrznej chmury. Dodatkowym plusem aplikacji jest to, iż posiadając smartfona, tableta i laptopa, możesz wszystkie te urządzenia synchronizować.  OneNote umożliwia też dopasowanie do osobistych preferencji wielu funkcjonalności np.  dostosować główne menu.Okej, mamy już cztery aplikacje, które pozwolą maksymalnie wykorzystać każdą minutę Twojego życia.  A teraz mały dodatek umożliwiający w nieco bardziej leniwy sposób wykorzystać 40% czasu pozostawionego na nieprzewidziane działania.

KAZAM TV 4.5

Czekając na przystanku na autobus, jadąc na spotkanie z przyjaciółmi lub po prostu leżąc na kanapie możemy wykorzystać aplikację, która w prosty i darmowy sposób wyświetli nasz ulubiony serial lub aktualne wiadomości. KAZAM TV jest obecnie jedynym smartfonem z wbudowanym odbiornikiem telewizji naziemnej. Co to oznacza? W każdej chwili możemy włączyć wszystkie kanały telewizyjne, które dostępne są na platformie cyfrowej. Dodatkowo wzrok cieszy klasyczne wzornictwo i płaska obudowa. Kiedy już wiesz, jaki posiadać smartfon i jakie aplikacje na nim zainstalować pozostaje już tylko przyjemna część korzystania z walorów urządzenia. O poranku planuj czas, w pracy korzystaj z licznika 25 minutowego, a po pracy i w drodze do domu oglądaj telewizję na swoim wszechstronnym smartfonie. Proste? Proste jak 4+1= 5 (aplikacji, które urozmaicą cenny czas)!

materiały prasowe: Arskomlab