„When in doubt – wear RED” słowa które wiele lat temu wypowiedział Bill Blass, do dzisiejszego dnia nie straciły na aktualności. Każdy więcej lub mniej przekonał się jak potężna siła tkwi w kolorze czerwonym. Czerwień jest barwą wielce wymowną, bywa określana jako „kolor kolorów”, działa na nasze zmysły i pobudza wyobraźnię. Jest kolorem życia – ponadczasowym, tak jak ponadczasowa jest czerwona pomadka i lakier do paznokci. Czerwona sukienka od kilku lat toruje sobie skutecznie drogę ku pierwszeństwu nad klasyczną małą czarną. Szczególnie dobrze widać moc czerwieni na tle kolorów stonowanych, jak biel, szarość, beż, granat, brąz. Czerwień ma wiele odcieni – od jaskrawego koralu aż po głęboki burgund, każdy z nas bezwzględnie odnajdzie TĄ swoją czerwień.
Niektórzy projektanci mody są w szczególny sposób kojarzeni z czerwienią np. w każdej kolekcji Valentino „królową pokazu” była czerwona suknia, natomiast podeszwy butów Christiana Louboutina są tylko i wyłącznie w kolorze ostrej czerwieni .
Uwielbiam „pracować z czerwienią” jest ona moim zodiakalnym kolorem, daje mi siłę tworzenia i nastraja kreatywnie. Naszyjnik lub kolczyki w tym energetycznym kolorze ożywią najbardziej nudną kreację. Zapraszam do galerii magiclady po czerwoną biżuterię – pozwólmy czerwieni zadziałać.

when-in-doubt1