Co zabrać ze sobą na siłownię? O tym często zapominają nowicjusze

W sezonie jesienno-zimowym wiele osób lubiących wysiłek fizyczny zamienia sporty plenerowe, takie jak kolarstwo, bieganie czy crossfit na aktywność na siłowni. Dzięki temu można stać się niezależnym od zmiennej pogody i trudnych warunków atmosferycznych, np. rzęsistego deszczu. Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie i samemu wypróbować, czy będzie wam odpowiadało.

siłowniaSiłownia, dzięki różnego rodzaju sprzętowi (np. bieżniom, czy rowerom stacjonarnym) umożliwia bezproblemowe kontynuowanie uprawiania ulubionej aktywności fizycznej. Ci, którzy decydują się na taki sposób uprawiania sportu po raz pierwszy, muszą dobrać odpowiednie akcesoria do ćwiczeń w pomieszczeniu – często zupełnie inne niż te zabierane w plener. O czym warto pamiętać?

Rękawiczki na siłownię do ochrony dłoni

Dbanie o ochronę dłoni jest bardzo ważne zwłaszcza, gdy decydujecie się na pracę z ciężarkami, hantlami, sztangą i drążkami. Każdy sprzęt wymagający zaciśnięcia na nim dłoni może z czasem prowadzić do otarć i odparzeń, które potrafią wykluczyć z ćwiczeń nawet na dłuższy czas. Żeby zapobiegać takim sytuacjom, wystarczy zainwestować w rękawiczki na siłownię, które zazwyczaj są niedrogie, a mogą bardzo pomóc. Oprócz ochrony dłoni powinny one zapewniać lekkie usztywnienie nadgarstka, co dodatkowo chroni przed urazami. Warto zwrócić uwagę na to, żeby z jednej strony miały właściwości ochronne, z drugiej były jak najbardziej przewiewne. Takie wymagania spełniają rękawiczki z naturalnej skóry (sztuczna skóra nie ma właściwości oddychających) z dodatkiem spandexu lub elastanu. Występują one w różnych kolorach i rozmiarach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Poręczne torby i plecaki

Treningi na siłowni wymagają tego, by mieć ze sobą różne akcesoria – bidony, ręczniki, ubrania i buty na zmianę. Najwygodniej jest nosić te wszystkie rzeczy w jednej wygodnej torbie z przegródkami lub dodatkowymi saszetkami wewnątrz. Łatwo jest się w niej odnaleźć i nie marnuje się czasu treningowego na odszukanie potrzebnych przedmiotów. Osoby docierające na siłownię pieszo lub na rowerze docenią worki z funkcją plecaka – można je bezproblemowo transportować na plecach, a jest to na pewno wygodniejsza opcja, gdy trzeba się dłużej przespacerować lub przejechać.

Ręczniki pomagające w szybkim odświeżeniu

Dobrze jest brać ze sobą na trening co najmniej 2 ręczniki – mały i duży. Ten pierwszy przyda się do otarcia czoła i karku z potu w trakcie ćwiczeń. Drugi umożliwi wytarcie ciała po szybkiej kąpieli, którą warto zrobić zaraz po treningu. Dobre siłownie udostępniają swoim klientom wygodne prysznice i warto z nich korzystać. Jaki ręcznik wybrać? To zależy od indywidualnych preferencji. Jedni wolą ręczniki szybkoschnące, które zajmują mniej miejsca, inni lubią wycierać się wyłącznie bawełnianym lub bambusowym. Liczy się komfort. Zaś najważniejsze jest to, by po każdym treningu wyprać ręczniki razem z ubraniem treningowym, najlepiej jeszcze tego samego dnia. Dzięki temu na przepoconych materiałach nie będą mnożyć się zarazki.