Odpowiedź brzmi: Natalie Miebach.

Ta niezwykła rzeźbiarka tworzy rzeźby z m. in.: trzciny, plastiku, lin, drewna stali i… informacji.

Miebach zbiera dane meteorologiczne i geologiczne, obserwuje ptaki, bada poziom przypływów i odpływów w zależności od wysokości słońca i księżyca nad horyzontem i cały zestaw innych danych, a następnie przekłada je („tłumaczy”) na trójwymiarowe rzeźby. Niedawno do całego procesu dodała jeszcze zapis nutowy – dane zostają przełożone na muzykę, która potem jest przekształcana w rzeźbę. Zapis nutowy jest całkowicie możliwy do zagrania, możecie sobie posłuchać rzeźby (albo danych na temat sztormów) tutaj.

Ja jestem zadziwiona i zachwycona pomysłem, pracowitością, logiką, a co najważniejsze wyobraźnią Natalie Miebach. Przepiękne i niezwykłe.

Poniżej przedstawiam opisy jej rzeźb przedstawione przez nią samą:

„Praca przedstawia zależności pomiędzy pomiarami ciśnienia atmosferycznego, pokrywy chmur, temperatury gleby oraz obserwacjami ptaków, zebranymi w ciągu  30 dni na plaży Herring Cove, na półwyspie Cape Cod.”

„Niedawno zaczęłam tłumaczyć dane pogodowe zebrane w miastach na zapis nutowy, który następnie został przełożony na trójwymiarowe rzeźby, co było również okazją do współpracy z muzykami. Te prace funkcjonują także jako zapis nutowy.”

„Opierając się na 24 godzinowych pomiarach, ta praca pokazuje kilka warstw danych zebranych przez cały rok 2005. Dane te uwzględniają wpływ słońca i księżyca na przypływy i odpływy w porcie w Bostonie.”