Candida Höfer :: portret meksykańskiej architektury

Niemiecka fotograf Candida Höfer słynie ze swoich rygotystycznie skomponowanych, kolorowych, architektonicznych fotografii wnętrz. Seria „Candida Höfer – w Meksyku” obejmuje wspaniałe fotografie wnętrz kościołów, teatrów, klasztorów i innych przestrzeni, składających się na portret meksykańskiej architektury.

Co charakterystyczne w sztuce Candidy Höfer to fakt, że jej dzieła są zupełnie pozbawione ludzkich postaci. Taki zabieg zachęca do zatrzymania się nad detalami architektonicznymi i kontemplowania subtelności, które składają się na charakter przestrzeni. Fotografie niemieckiej artystki można określić w skrócie jako oddające ducha lub esencję przestrzeni wewnętrznych. Seria zdjęć „Candida Höfer – w Meksyku” przedstawia wnętrza wspaniałych miejsc w Meksyku, które artystka zrobiła w 2015 roku. Wśród nich zobaczymy między innymi Museo Nacional del Virreinato w Tepotzotlán, klasztor de Santo Domingo w Oaxaca, Palacio de Bellas Artes w Meksyku oraz Iglesia de Santa Maria w Tonantzintla. To znakomity portret meksykańskiej architektury, kultury i designu na przestrzeni 600 lat.

Wystawę „Candida Höfer – w Meksyku” można będzie oglądać w Sean Kelly Gallery w Nowym Jorku od 2 lutego do 16 marca 2019 r.

artnet.com (http://www.artnet.com/artists/candida-höfer/artworks-for-sale), skny.com (https://www.skny.com)