BAZAAR BERLIN 2019

Bazaar Berlin to nowa nazwa targów Import Shop, które od ponad pół wieku przyciągają do Berlina osoby poszukujące pięknych i unikatowych wyrobów rękodzielniczych i artystycznych. Bazaar Berlin – międzynarodowe targi sztuki użytkowej, rzemiosła artystycznego i produktów etnicznych. To niespotykana nigdzie indziej impreza lansująca koncepcję „globalnego rynku dla lokalnych produktów”. Bazaar Berlin odwiedzają osoby otwarte na świat, lubiące podróże,egzotyczną stylistykę i oryginalne ozdoby; ludzie zainteresowani zarówno tradycjami artystycznymi z różnych regionów, jak i pojawiającymi się na świecie nowymi trendami.

 

Dla przedsiębiorstw jest to okazja, by przedstawić swoje wyroby tysiącom zwiedzających, poznać trendy na rynku niemieckim i nawiązać kontakty handlowe z firmami z różnych zakątków świata. Listopad to idealny czas na zakup upominków przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, jest to też więc dobry moment dla sprzedawców. Nazwa targów – Bazaar Berlin – kojarząca się z różnorodnością, egzotyką i bogactwem wschodnich rynków, jak z Baśni z tysiąca i jednej nocy – doskonale oddaje atmosferę tej szczególnej imprezy.

Ekspozycja Targów podzielona jest na kilka tematycznych działów:

-World Market (część ogólna) – ubrania i kostiumy, tkaniny dekoracyjne, wyroby skórzane, akcesoria, drobne meble, dywaniki i kilimy, plecionki, wyroby z wikliny,naczynia i ozdoby z ceramiki, porcelany i szkła, lampy, rzemiosło artystyczne,biżuteria, wyroby etniczne, dzianina, rzeźby dekoracyjne, zabawki z całego świata

-Art & Style (Style/Europe) – dzieła bardziej związane ze sztuką niż rzemiosłem. Swoją ofertę prezentować będą tu artyści, galerie, projektanci specjalizujący się w modzie, biżuterii, projektowaniu i dekoracji wnętrz.

-Natural Living – tu zwiedzający znajdą wszystko, co wiąże się z dbałością o zdrowy,zgodny z naturą tryb życia: produkty służące utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji,minerały, naturalne kosmetyki, modę ekologiczną, produkty z recyklingu,parafarmaceutyki.

-Winter at Home – propozycje na nadchodzącą Gwiazdkę. Dekoracje, akcesoria,zimowe kompozycje kwiatowe, oryginalne prezenty pod choinkę. Wszystko co potrzebne do stworzenia w domu na zimę atmosfery przytulności, elegancji i komfortu oraz do podkreślenia pełnego ciepła nastroju nadchodzących Świąt.

-Fair Trade Market (nowość od 2015 r.) – platforma sprzedaży produktów,posiadających certyfikat sprawiedliwego handlu. Wystawcy spotkają świadomych konsumentów, dla których nie mniej ważne niż jakość oferowanych produktów są zrównoważony proces ich wytwarzania i uczciwe warunki pracy.

-Wystawcy– Rzemieślnicy, artyści, producenci, projektanci i wytwórcy ww. produktów z całego świata,importerzy i eksporterzy, handlowcy.

-Grupy docelowe zwiedzających –  Importerzy, hurtownicy, zaopatrzeniowcy domów towarowych, sprzedaży wysyłkowej i sklepów specjalistycznych, stowarzyszenia kupieckie i przemysłowe, a także przedstawiciele handlu detalicznego i indywidualni zwiedzający zainteresowani pięknymi i oryginalnymi przedmiotami.

Formularze zgłoszeniowe i więcej szczegółów można znaleźć na :https://www.bazaar-berlin.de/en/Exhibitors/ApplicationForms/

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31.05.2019 (dla działu Art & Style/Europe – 30.06.2019).

Bilety będzie można nabyć w kasie, w sklepiku internetowym lub w cenach promocyjnych w polskim przedstawicielstwie Targów Berlińskich