Autorskie okładki soundtracków na winylach

Prawdziwa gratka dla fanów i kolekcjonerów winyli! Simon Delart stworzył niezwykłe okładki winyli ze ścieżką dźwiękową pochodzącą ze sławnych filmów. 

W dobie cyfryzacji i nowoczesnych nośników danych musieliśmy „pożegnać” się już z kasetami magnetofonowymi, czy VHS. Niedługo do lamusa odejdą pewnie też płyty CD… Jednak winyle jeszcze się jakoś ostały. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że płyty gramofonowe nie sprzedają się w milionach egzemplarzy, ale wiele wytwórni nadal je wydaje. I nie chodzi tu o reedycje starych albumów, tylko o nowości sprzedażowe. Poza tym z roku na rok powiększa się garstka kolekcjonerów.

Jednym z nich jest Simon Delart. Francuski grafik postanowił złożyć swoisty hołd winylom oraz kompozytorom muzyki filmowej. Zaprojektował okładki do soundtracków z kultowych filmów. W naszej galerii znalazły się m.in. „Park Jurajski”, „Incepcja”, „Star Trek”, „Gwiezdne wojny”, „Terminator”, „Władca Pierścieni”, „Edward Nożycoręki”, „Tron: dziedzictwo”, „Powrót do przyszłości”, „Batman: maska Batmana”, „Conan Barbażyńca”, czy „Dr. No”.