The Glitch Mob i Loco Dice dołączają do programu Audioriver, zajmując sobie wygodne miejsca w programie festiwalu. Wygodne, ponieważ przy okazji tego ogłoszenia możecie już sprawdzić podział na dni dotychczas ogłoszonych artystów. 

Jeden z muzycznych dziennikarzy napisał o nich „Nowy materiał od The Glitch Mob to świetny przykład ich zdolności do zachowania balansu w muzyce – równowagi między emocjonalnością, a parkietową bombą energetyczną”. A co o płycie mówi jeden z jej autorów, Justin Boreta?

See Without Eyes posiada elementy dwóch pierwszych albumów, ale eksploruje również nowe terytoria. Staraliśmy się, aby podczas słuchania materiału można było odczuwać go całym ciałem, jak również świetnie odbierać go podczas występów na żywo. To mieszanka elementów wszystkich osób, które przy nim pracowały. Mamy nadzieję, że ludzie zrozumieją tę muzykę i poczują coś wyjątkowego, jak podczas oglądania gwiazd na niebie.

The Glitch Mob tworzą swój projekt mniej więcej od 2006 roku i wspólnie połączyli różne umiejętności i odmienne brzmienia w fascynującą całość, która stała się jednym z najbardziej lubianych elektronicznych projektów grających na żywo, którym towarzyszy zawsze imponująca technika multimedialna.

Z kolei Loco Dice to postać, która za pośrednictwem swoich setów DJ-skich czy produkcji dla takich wytwórni jak M_nus, Cadenza, Ovum, Four Twenty i Cocoon ukazuje różne dźwiękowe perspektywy – zarówno brzmienia idealne dla marzycieli, jak również dla tych, którzy chcą zatracić się w dźwiękach na parkiecie. Jego występy na żywo – na kultowym Timewarp w Niemczech, Cocoon w Ibizie, czy na plaży w Ameryce Południowej, to spontaniczna mieszanka tanecznej energii, napędzana wpływami nocy, miejsca i tłumu. Zamiłowanie Loco Dice’a do muzyki wywodzi się z słuchania soulu i funku w kuchni rodzinnego domu oraz wakacji z matką w Tunezji, gdzie chłonął muzykę ludową z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. „Rodzina” to określenie, jakim charakteryzuje bliskich mu ludzi i tak też postrzega subkultury. To poczucie chce przenieść również na realizowane projekty, takie jak wytwórnia Desolat czy agencja Artist Alife. Dice ma przyjaciół i współpracowników pochodzenia afrykańskiego, wschodnioeuropejskiego, włoskiego lub tureckiego. Indywidualne zrozumienie ludzi: to, co czują i czego pragną, odróżnia go od innych twórców. Po takiej zapowiedzi możecie być pewni – Dice, jeden z najbardziej znanych DJ-ów i producentów na 100% zadba o wyjątkową atmosferę swojego występu na Audioriver.

Oprócz tych wyjątkowych artystów, do line-up’u dołączyli również – Bass Astral x Igo, Butch, Charly, Damian Lazarus & The Ancient Moons, Danny Byrd, Delta Heavy, Fracture, MC LowQui, Purple Disco Machine, Rebekah, Stranger.

źródło: materiały prasowe