ATTENTION PLEASE! MUSIC FESTIVAL vol. 2 – KATOWICE

9 kwietnia ATTENTION PLEASE! MUSIC FESTIVAL zawita na Śląsk. Na scenie katowickiego klubu Katofonia wystąpią: projekt ZIMOWA, formacja CONTROL THE WEATHER oraz lokalny zespół The Party Is Over, który został wybrany w specjalnym konkursie dla debiutantów.

ATTENTION PLEASE! MUSIC FESTIVAL to trasa koncertowa związana z artystami attention please!, czyli: Sambor, Zimowa, The Freuders, Mistah Lego, Control The Weather oraz Bukowicz. Podczas koncertów w całej Polsce, nie zabraknie także niespodzianek, zaproszonych gości oraz debiutujących zespołów, których warto będzie posłuchać na żywo.

Po niezwykle udanej warszawskiej odsłonie ATTENTION PLEASE! MUSIC FESTIVAL, przyszła kolej na Śląsk! 9 kwietnia 2016 roku na scenie katowickiej Katofonii usłyszymy: śląski zespół ZIMOWA, który dzięki wsparciu fanów w maju 2015 wydał swój pierwszy album, przez Piotra Stelmacha z Radiowej Trójki okrzyknięty debiutem roku! Zespół łączy inspiracje noise-popem oraz alternatywą lat 80. i 90. z najnowszymi brzmieniami tworząc dzięki temu intensywne, pochłaniające piosenki. 6 maja 2015 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album Cover The Fall, a znajdziemy na nim jedenaście autorskich utworów, w których będzie można usłyszeć połączenie przybrudzonych gitar i melancholijnej elektroniki z nienachalnym i zmysłowym wokalem.

Drugim zespołem jest warszawska formacja CONTROL THE WEATHER. Zespół stara się znaleźć kompromis pomiędzy tym co delikatne i przyjemne, a tym co ambitne i nieoczywiste. Celem twórców nie jest poruszanie się w obrębie konkretnej stylistyki, ale przełożenie pewnego nastroju, pewnych emocji na obraz i dźwięk. Wiosną 2015 roku został wydany ich debiutancki longplay Kynodontas.

W ramach koncertu zaprezentuje się także śląski zespół, który wyłoniony został w specjalnym konkursie. Jest nim The Party Is Over, którego pierwszymi słuchaczami były ściany jednej z modernistycznych kamienic w sercu Katowic. Michał (bity) i Daria (wokal) połączyli swoje siły w 2014 roku, aby w lutym 2015 zaprezentować światu swoje pierwsze utwory. Gatunkowo ich muzyka rozpościera się pomiędzy trip hopem a techno, nie stroniąc od inspiracji innymi nurtami. Zespół przygotowuje się właśnie do wydania drugiej EP-ki Stolen Symphonies, która promowana będzie teledyskiem do utworu Storm Is Coming.

 

Więcej info: www.facebook.com/events/102206870176082