Ana i Marko to niezwykły duet artystyczny. Ich prace są kolorowe i miłe dla oka. Dołączcie do tego ciekawe geometryczne wzory i wariacje kwiatowe w połączeniu z drewnem i recepta ta miłe i przytulne wnętrze gotowa. Magnesy na lodówkę, kolczyki, breloczki do telefonów komórkowych, świeczniki, ramiki, torebki, to tylko niektóre przedmioty użytkowe, które można zakupić w ich galerii.

anamarko_wywiad1.jpg

co tworzycie?
najbardziej ogólnym, ale i najodpowiedniejszym słowem byłoby tutaj słowo: DODATKI. Tworzymy dodatki dla ciała oraz dla wnętrza.

od kiedy projektujecie?jak to się zaczęło?
projektowaliśmy już w poprzednich wcieleniach… Tylko że wtedy ana była markiem
a marko aną ;)) Parę lat temu nasze planety zderzyły się i powstało anamarko. Zanim jednak się to stało, każdy podążał swoją własną twórczą ścieżką.

dla kogo tworzycie?
dla tych trochę zwariowanych, pozytywnie zakręconych, bardziej odważnych… Młodych ciałem albo duchem.

skąd czerpiecie inspiracje?
inspiracje czerpiemy z wielu źródeł. Jest to na przykład sztuka współczesna, muzyka, ludzie… Bardzo inspirujące dla nas jest również MIASTO jako twór bardzo żywy i złożony, ze swoimi niezgłębionymi zakamarkami, nieodgadnionymi tajemnicami…

czy trendy w modzie są  dla was wyznacznikiem?
wyznacznikiem – nie. Mogą stać się co najwyżej inspiracją.

nad czym teraz pracujecie?
nad wieloma rzeczami na raz… Chyba zbyt wieloma.

czy przynosi wam radość to co robicie?
oczywiście, to co robimy daje nam wielką satysfakcję, gdyby tak nie było, nie istniałoby anamarko.

co wyróżnia wasze prace?
kolorystyka, graficzne wzory… A z pewnością fakt że każdy wzór malowany jest odręcznie. Nie używamy szablonów, gotowych motywów.

malu-malu.jpg

jakie są wasze ulubione materiały i dlaczego?
DREWNO – jest przyjaznym materiałem i podoba nam się jego struktura, jest dobrym i trwałym podkładem malarskim.
TKANINA – staramy się wybierać te materiały z najciekawszymi motywami. Często są to tkaniny z odzysku, co sprawia że są wyjątkowe i niepowtarzalne.
PAPIER – dobrze się maluje i… targa;)) Jest niezobowiązującym tworzywem.

szyju-szyju.jpg

czy często zgłaszają się do was miłośniczki waszej twórczości z zamówieniami specjalnymi, takimi wymarzonymi?
jest wiele takich osób które wygrzebują wciąż z przepastnych czeluści Pakamery nasze stare prace, które zostały już sprzedane i korzystają z opcji „zamów podobne”, stąd tyle powtarzających się motywów w naszej galerii. Jest to niezwykle miłe, jednak największą satysfakcję sprawiają nam zamówienia wymagające nieco więcej inwencji. Klientka rzuca na przykład hasło: „marzę o szkatułce, w której będzie można przechowywać guziki…” Znamy więc jedynie przeznaczenie przedmiotu, a cała reszta zależy już od naszego pomysłu… I w taki sposób powstaje na przykład pudełeczko z dodatkowymi przegródkami, oklejone surowym płótnem, zapinane na guzik, które – gdyby nie potrzeba klientki i zaufanie do naszej twórczości – nigdy nie zostałoby stworzone:)

…end