Chwilę przed Targami Rzeczy Ładnych zaprosiliśmy kilku wystawców na krótką rozmowę. Pięć pytań, pięć odpowiedzi. Kiełkowniki szerzą ideę uprawiania ogródka w domowym zaciszu. Kiełkownik to naczynie do hodowli całorocznej. Idealnie sprawdza się do wysiewania nasion warzyw, sałat, ziół, różnych odmian fasoli jak również poczciwej rzeżuchy.

Kto jest odbiorcą Waszego produktu?

Odbiorcą jest każdy, kto lubi rośliny, ceni sobie zdrowe odżywianie jak również niebanalny design.

Zaczęło się hobbistycznie czy był to od zawsze przemyślany pomysł na pracę i biznes?

Nigdy nie myślałyśmy o kiełkownikach jak o biznesie, od początku traktowałyśmy produkcję jak zabawę i ciekawe spędzenie czasu, tak pozostało do dzisiaj.

Czym chcecie się wyróżnić na rynku?

Z naszego doświadczenia wiemy, że większość dostępnych produktów jak i znanych domowych metod hodowli kiełków – słoiki, lignina, jest albo na jeden sezon albo nie zawsze przynoszą spodziewane efekty. Zależało nam na wyprodukowaniu kiełkownika, który posłuży na lata. Stąd pomysł na trwały, mający atesty, funkcjonalny i ładnym produkt posiadający niebanalny, nowoczesny design. Kiełkownik nie tylko pozwala na wyhodowanie jadalnych kiełków w domu, ale również umożliwia przebywanie w mieszkaniu w otoczeniu roślin, obserwowanie ich wzrostu i rozwoju.

Jakie macie plany na rozwój marki?

Kiełkownik jest pierwszym produktem o nietuzinkowym designie, nad którym pracujemy. W tym roku stworzyłyśmy dodatkowe 4 kolory misek, ale myślimy również nad nowym kształtem.

Co dają Wam, jako artystom, imprezy takie jak Targi Rzeczy Ładnych?

Targi to przede wszystkim kontakt z klientem. Przez dwa dni udzielamy porad dotyczących hodowli oraz spisujemy listę cennych uwag od użytkowników naszego produktu.

 

Produkty marki Kiełkowniki znajdziecie na Pakamera.pl