Od Wielkanocy dzieli już nas naprawdę tylko kilka nocy. Wielu z nas intensywnie szuka pomysłu na to jak oryginalnie i ciekawie udekorować świąteczne jajka. Zwyczajowym i najpopularniejszym sposobem jest barwienie ich kupionymi w sklepie barwnikami lub przy pomocy naturalnych barwników, takich jak na przykład łuski cebuli. Nasza propozycja – jajko na złoto zachwyci Was i zainspiruje do  estetycznych poszukiwań.

Niestety kury nie znoszą pięknych, złotych jajek. Jeśli chcemy podziwiać takie w swoim domu z łatwością je zrobimy. Potrzebujemy złotej farby, folii do złoceń (dostępna w sklepach z asortymentem dla artystów), złotego brokatu, pędzla, kleju i trochę cierpliwości.

Jeśli zdecydujemy się na użycie folii osiągniemy bardzo ciekawe rezultaty. Wydmuszkę posmaruj klejem przy użyciu pędzla i odstaw na chwilę do wyschnięcia. Wytnij niewielkie kawałki folii, takiej wielkości żeby pokryły jajko lub pożądaną przez Ciebie część. Pędzlem z grubym włosiem powygładzaj powierzchnie folii.

Ciekawym sposobem zdobienia będzie użycie sznurka. Połowę jajka pomalujmy na złoto, druga połówkę posmarujmy klejem i owińmy sznurkiem.

Olśniewający efekt uzyskamy tworząc Marble & Gold Eggs czyli pisanki marmurkowe ze złotym akcentem. Aby go uzyskać gotujemy jajko na twardo lub robimy z niego wydmuszkę. Następnie w misce, w równych proporcjach zmieszajmy sok z winogron i ocet w takiej ilości żeby przykrywał jajka. Zostawmy na całą noc. Następnego dnia opłucz jajka, zetrzyj powierzchnię jajka papierowym ręcznikiem aż zrobi się marmurkowa. Następnie zanurz końcówkę lub połówkę jajka w złotej farbie i odstaw w bezpieczne miejsce do wyschnięcia. Gotowe!

Jajka zdobione złotem dodadzą splendoru i upiększą Wielkanocny stół. Podkreślą świąteczny charakter spotkania oraz wywołają westchnienia zachwytu wśród zebranych przy stole gości.  Wesołych Świąt i Pięknego Jajka!

 

Źródło: pinterest