Na example często prezentuję eko produkty, które powstały z surowców wtórnych. Dlatego gdy tylko otrzymałam informację o konkursie od razu postanowiłam o udzieleniu akcji wsparcia. Zapewne pamiętacie pomysły na recyclingowe wizytówki, kalosze z odpadów, czy lampy z gazet. To tylko niektóre z opublikowanych w tym miejscu.

Jesteś ekologiem a jednocześnie wielbicielem naszego programu? Masz niepowtarzalną szansę, by stać się bohaterem reportażu TVN Uwaga! Wystąpi w nim zwycięzca naszego konkursu „Re-Konstrukcje, czyli drugie życie śmieci”, w którym udowadniamy, że z rzeczy znalezionych na śmietniku można stworzyć dzieło sztuki.

„Re-Konstrukcje, czyli drugie życie śmieci” – to konkurs TVN Uwaga! zainspirowany ideą upcyklingu, polegającego na zmienianiu z pozoru bezużytecznych odpadów w przedmioty nie tylko użytkowe, ale dekoracyjne. Jeśli i Ty wierzysz, że stare ubrania, meble, puszki czy torby foliowe wcale nie muszą trafiać na śmietnik  – nasz konkurs jest właśnie dla Ciebie. Nie ważne czy jesteś zafascynowanym ekologią studentem ASP, czy przedszkolakiem, który razem z rodzicami potrafi zamienić starą butelkę w cudny wazon.
Zbieraj rzeczy, w których inni widzą tylko bezużyteczne odpady, zmień je tak, by swoją nową formą zachwycały a następnie zrób im zdjęcie lub nagraj film i wyślij do UWAGI na adres twojauwaga@tvn.pl.

Pole do popisu jest ogromne: Redakcja czeka na projekty  mebli i małej architektury, przedmiotów i akcesoriów codziennego użytku ale także biżuterię i zabawki etc.

Możecie zaproponować każde użytkowe dzieło sztuki, które wykonacie ze śmieci.
Jesteśmy przekonani, że udział w  konkursie będzie świetną zabawą a jednocześnie inspiracją dla wszystkich, którzy troszczą się o środowisko i poszukują pro-ekologicznych rozwiązań. Akcję wspierają ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski oraz Gabriela Kunert z portalu ulicaekologiczna.pl i życie rzeczy.pl od teraz również pakamera.pl wraz z example.

Propozycje można przesyłać do 31 maja. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem Regulaminu.