Żółty Przewodnik Gault&Millau

Znamy już zwycięzców Żółtego Przewodnika Gault&Millau 2019! Wczorajsza V Gala wskazała najlepszych kucharzy z restauracji z całej Polski. To smaki, których musimy spróbować. Poznajcie najlepsze restauracje oraz najzdolniejszych szefów kuchni wyróżnionych przez Żółty Przewodnik Gault&Millau. Oto oni!

@perlage_waterandwine

Podczas wczorajszej gali wyłoniono piątkę najlepszych kucharzy w Polsce. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Szef Roku, Szef Jutra, Kobieta Szef, Młody Talent oraz Szef Kuchni Tradycyjnej.

Szefem Roku został Marek Flisiński z restauracji Water&Wine z Nałęczowa, gdzie lokalne składniki odgrywają główną rolę połączone z niecodzienną techniką aranżacji, wyobraźnią oraz wyjątkowym talentem szefa kuchni, który związany jest z restauracją od samego początku. Marek Flisiński gotowania uczył się we Włoszech, aby następnie powrócić w rodzinne strony Lubelszczyzny. W tym wypadku smak i względy wizualne to klucz do sukcesu!

Szefem Jutra został Aleksander Baron z restauracja ZONI, którą możemy odwiedzać po praskiej stronie Wisły. Restauracja ZONI powstała w zabytkowym budynku na terenie dawnej wytwórni wódek „Koneser” na Pradze-Północ. ZONI utrzymuje dotychczasowy klimat i nietuzinkowy charakter poprzez połączenie polskiej kultury łączenia wódki z prostymi daniami wykonanymi przez Aleksandra Barona.

Kobietą Szef została Katarzyna Rogowska z restauracji Cadenza z kuchnią autorską, nietuzinkowym wyborem win oraz niepowtarzalnymi koktajlami, którą odnajdziecie w Katowicach. Młodym Talentem ogłoszono Arkadiusza Wilamowskiego z restauracja Chłodna 15 by Wilamowski. Młody talent szkolił się w najlepszych szkołach gastronomicznych we Francji i jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich kucharzy młodego pokolenia. Doświadczenie zdobywał pod okiem największych mistrzów gastronomii.

Dwie równorzędne nagrody Wybitnego Szefa Kuchni Tradycyjnej zostały wręczone Bogdanowi Gałązce z restauracji Gothic oraz Maciejowi Nowickiemu z Villa Intrata.

Water&Wine: instagram.com/perlage_waterandwine/
Restauracja ZONI : instagram.com/zoni.today/
Aleksander Baron: instagram.com/baronchef/