Znamy laureata Złotej Nitki 2018 – bank nagród rozbił Adrian Krupa!

19 października 2018 w auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbyła się 25. gala najważniejszego krajowego konkursu dedykowanego młodym projektantom. Zwycięzcą tegorocznej Złotej Nitki został Adrian Krupa. Nagrodę główną – statuetkę oraz 30 tys. zł – wręczył mu przewodniczący Jury Konkursu, Mariusz Przybylski.

Konkurs Złota Nitka skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – polskich artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1988 r. W roku ubiegłym został włączony w program organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Miasto Łódź wydarzenia promującego młodych projektantów, czyli Łódź Young Fashion.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Złotej Nitki była „Harmonia” i choć najważniejszym kryterium konkursowym była użyteczność kolekcji – spełnienie warunku „ready to wear”, jury brało pod uwagę także świeże spojrzenie na światowe trendy i odwagę w prezentowaniu własnego stylu.

Taka właśnie okazała się propozycja Adriana Krupy (na co dzień studenta projektowania ubioru na drugim roku studiów magisterskich w łódzkiej ASP), który w finałowej rozgrywce pokonał 14 innych młodych twórców z całej Polski. Oprócz statuetki i nagrody finansowej Krupa otrzymał także nagrodę specjalną przyznaną przez firmę Monnari, oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji w finale międzynarodowego konkursu Łódź Young Fashion Award 2018, który odbędzie się w Centrum Promocji Mody ASP już w sobotę 20 października.