Podczas trwającego właśnie festiwalu w Cannes ogłoszono datę europejskiej premiery filmu „Znajdę Cię” w reżyserii ikony amerykańskiej kinematografii Marthy Coolidge. Film został wybrany przez Taormina Film Fest – pokazany zostanie na wielkim ekranie już 5 lipca 2019 w spektakularnym Starożytnym Amfiteatrze Taorminy w czasie 65. edycji Taormina Film Fest (30 czerwca – 6 lipca 2019). To hollywoodzki film o Polsce lat trzydziestych i czterdziestych ale nie jest to czysto hollywoodzkie spojrzenie na Polskę tamtego okresu, bo udział w tej produkcji mieli również najlepsi polscy twórcy lub Amerykanie z polskimi korzeniami.
„Znajdę Cię” jest filmem w hollywoodzkim stylu z niezwykłą muzyką Jana A. P. Kaczmarka oraz fragmentami najpiękniejszej muzyki klasycznej, z bogatą scenografią Marka Dobrowolskiego i wspaniałymi kostiumami Elżbiety Radke. To opowieść o wielkiej romantycznej miłości, przyjaźni na całe życie i niesamowitej mocy drzemiącej w muzyce. Nowy film w reżyserii Marthy Coolidge odświeża klasyczny wzorzec Szekspirowski. Zamiast Romeo i Julii w renesansowej Weronie, spotykamy Roberta i Rachel w Europie w połowie XX wieku – w latach trzydziestych a potem pośrodku zgiełku II wojny światowej.
Robert Pułaski oraz Rachel Rubin mają zaledwie po 10 lat, kiedy spotykają się w szkole muzycznej. W wielokulturowej Łodzi, mieście tętniącym życiem i przeżywającym wielki rozkwit czas płynie pozornie beztrosko w kręgach arystokratyczno-burżuazyjnych, do których Robert i Rachel należą. Obydwoje żyją muzyką i od dziecka marzą o tym, że wystąpią kiedyś razem na scenie prestiżowego Carnegie Hall w Nowym Jorku. Ale wybucha wojna, która ich bardzo doświadczy, a nawet rozdzieli, ale Robert postanawia odszukać Rachel…
Film „Znajdę Cię” kręcono głównie w Łodzi i w Krakowie. Posiada on znakomitą międzynarodową obsadę, na czele z utalentowaną i piękną młodziutką Adelaidą Clemens, Australijską aktorką (Generation Um, Wielki Gatsby) oraz niezwykle przystojnym, obdarzonym pięknym głosem Leo Suterem, wschodzącą gwiazdą z Wielkiej Brytanii. W kluczowych rolach drugoplanowych wystąpili aktorzy z najwyższej międzynarodowej półki – Stellan Skarsgård (Mama Mia!, Piraci z Karaibów, Nimfomanka), który zagrał rolę Benno Mosera – austriacko-niemieckiego tenora, gwiazdę opery wykorzystującą swoją pozycję do walki przeciw nazistom, wspierającą głównego bohatera w poszukiwaniach jego zaginionej ukochanej, Connie Nielsen (Wonderwoman, Gladiator, Adwokat Diabła), która zagrała Lenę – siostrę Benno, właścicielkę szkoły muzycznej, do której główni bohaterowie uczęszczają i która odgrywa bardzo ważną rolę w życiu bohaterów filmu. Jako Generał Huber występuje Stephen Dorff (Blade, Somewhere). W role Roberta i Rachel jako dzieci wcielili się Ursula Parker z Nowego Jorku oraz Sebastian Croft z Londynu.
W amerykańską produkcję filmową, oprócz światowych sław, zaangażowane są również polskie nazwiska: Marek Dobrowolski – Amerykanin z polskimi korzeniami odpowiedzialny za production design, scenografowie – Magdalena Dipont oraz Robert Czesak. Produkcję postawili na nogi Zbigniew John Raczyński – kanadyjsko-polski biznesmen oraz Bożenna Intrator – polsko-amerykańska scenarzystka, pisarka i tłumaczka, współautorka scenariusza. Na czele działu operatorskiego stoi amerykański artysta polskiego pochodzenia – Alexander Gruszynski. Na ekranie ujrzymy plejadę polskich aktorów: Małgorzatę Kożuchowską, Weronikę Rosati, Macieja Zakościelnego, Jacka Braciaka, Karolinę Porcari, Lecha Mackiewicza, Mirosława Zbrojewicza, Ewę Błaszczyk, Monikę Dryl, Katarzynę Michalską, Janusza Germana, Kamila Kulę, Redbada Klynstrę.