Zła edukacja - nowy film HBO z Hugh Jackmanem i Allison Janney w rolach głównych

Zła Edukcja
5 / 6

Zła edukacja to oparta na faktach czarna komedia śledząca losy kuratora oświaty, który stał za największą w historii Ameryki finansową malwersacją w szkołach publicznych, kradnąc przeszło 11 mln dolarów. Premiera filmu z Hugh Jackmanem i Allison Janney w rolach głównych odbędzie się w HBO GO 26 kwietnia.

Film HBO Zła edukacja opowiada o kulisach i reperkusjach finansowego skandalu, do którego doszło w 2004 roku w mieście Roslyn w stanie Nowy Jork. Doniesienia o wielomilionowym przekręcie trafiły na czołówki gazet w całym kraju. W tej czarnej komedii twórcy obnażają słabości amerykańskiego systemu oświaty publicznej i analizują mechanizmy, które sprzyjają korupcji i chciwości oraz sprawiają, że instytucje rządowe nie są rozliczane ze swoich błędów.

W rolach głównych w produkcji występują nominowany do Nagrody Akademii Filmowej i Złotego Globu, zdobywca nagrody Tony Hugh Jackman (Król rozrywki, Nędznicy) oraz nagrodzona Emmy, Oscarem, Złotym Globem i nagrodą Amerykańskiej Gildii Aktorów Allison Janney (Jestem najlepsza. Ja, Tonya, Mamuśka). Reżyserem filmu jest Cory Finley (Panny z dobrych domów), a autorem scenariusza Mike Makowsky (I Think We’re Alone Now).

Produkcja przedstawia społeczność zauroczoną charyzmatycznym kuratorem, sukcesami, jakie odnosiły lokalne szkoły i wpływem poziomu edukacji na lokalną gospodarkę. Jest także pochwałą na cześć społeczności szkoły Roslyn High i jej uczniów, którzy natrafili na ślad afery będącej niechlubną kartą w jej historii oraz wytrwałości, z jaką pracują, żeby utrzymać się w czołówce rankingów amerykańskich szkół.

EXAMPLE.PL