Zielona oaza - czyli jak wyeksponować rośliny domowe

Rośliny oprócz tego, że wprowadzają do wnętrza życie, dobrą energie czy czyste powietrze, to również są piękną dekoracją. Zasługują więc na to by je odpowiednio prezentować. Jak więc eksponować rośliny domowe? Oto nasze sprawdzone metody!

Zieleń w postaci żywych roślin to według nas jedna z piękniejszych dekoracji domu czy mieszkania. Wprowadza do czterech kątów mnóstwo pozytywnej i dobrej energii, a przy tym wytwarza świeże powietrze, dzięki czemu poprawia się nasze samopoczucie, a relaks czy sen stają się przyjemniejsze. Oczywiście by rośliny domowe dawały nam swoje dobra, trzeba zadbać o ich odpowiednią pielęgnacje. Nie mówimy tu tylko o podlewaniu, nawożeniu czy spryskiwaniu. Kryje się pod tym również odpowiednie eksponowanie ich!

Jak wyeksponować rośliny domowe? Jest na to kilka bardzo sposobów, które nie tylko zaprezentują bujną zieleń, ale będą też modnym dodatkiem do wnętrza. Pierwszym z nich są kwietniki, najlepiej te metalowe, które inspirowane są latami 90. Są one delikatne i występują w szerokiej palecie barw, oraz w najróżniejszych rozmiarach. Dobrym zabiegiem wnętrzarskim jest ułożenie kilku takich kwietników różnej wysokości obok siebie – efekt będzie niesamowity! Pozostając jeszcze w kwestii kwietników, ciekawą i bardzo stylową opcją są również makramowe modele, które można przywiesić do sufitu. To idealne rozwiązanie dla roślin „zwisających”, pozwoli im to spokojnie rosnąć w dół, a nam w mieszkaniu stworzy piękną żywą zieloną dekorację.

Oczywiście kwietniki to nie jedyny sposób by odpowiednio wyeksponować roślinę. Mogą one również spokojnie stać na regale, komodzie czy stole. Warto jednak wtedy pomyśleć o odpowiedniej osłonce doniczki, bądź samej doniczce. Jednym z wiodących trendów są osłonki i doniczki, które kształtami i kolorami nawiązują do natury. Hitem są również takie, które kształtem przypominają twarze. Jednak to jaki model wybierzesz powinno zależeć od wnętrza, które będzie dekorowane.

Jeśli więc szukasz modnych i stylowych kwietników z metalu, naturalnych i materiałowych w klimacie boho czy osłonek, które będą niczym rzeźba, to koniecznie zajrzyj na platformę Pakamera.pl. Specjaliści od wnętrz przygotowali tam specjalną selekcje, pełną akcesoriów, które sprawią, że rośliny będą idealnie wyeksponowane. By ją zobaczyć wystarczy kliknąć tutaj!