Zespół Kroki odkrywa siebie na nowym albumie Szkoda!

Po 2 letniej przerwie od wydawania muzyki, zespół Kroki intensyfikują działania na 2021 i publikują już drugą EPkę – Szkoda. Pierwszy polskojęzyczny materiał Kroków z czterema utworami o autorefleksji i odkrywaniu autentycznego siebie trafił już na platformy streamingowe.

Na nowym albumie Szkoda, Kroki kontynuują poniekąd narrację z ostatniej EPki Underwater, która ukazała się w czerwcu. Underwater to zamglony, podwodny świat pełen wizji przedstawianych przez innych. Kiedy tylko go sobie uświadomimy natychmiast chcemy się z niego wydostać. Szkoda to druga, trudniejsza część tego procesu w początkowym stadium wiążąca się ze zmiennymi stanami i różnymi odbiciami chociażby w najbliższej relacji.

“Nasz najnowszy materiał „Szkoda” traktujemy dość wyjątkowo i na swój sposób przełomowo. To pierwszy projekt, który stworzyliśmy w języku polskim, i który uświadomił nas o ładunku emocjonalnym słów wypowiadanych również na co dzień.

„Szukam siły w prostych słowach” to wers najlepiej definiujący płytę „Szkoda”. Często żałujemy wielu rzeczy, podjętych decyzji i swoich zachowań. Jednocześnie uczymy godzić się z tym, że coś poszło nie po naszej myśli. „Szkoda” to raczej umiarkowany żal i codzienne rozczarowania niż wielkie ubolewanie nad czymś.”

Zapowiedź albumu – Frazy – to pierwsza refleksja o bezrefleksyjności, która może prowadzić jedynie do pozornego szczęścia. Mam wiele wad to rozwinięcie, w którym zauważamy własne niedoskonałości, a w kolejnym, bliskim zakończenia związku – Nie od wczoraj – swojego partnera. Jednak kiedy “Jeszcze wczoraj dziś nie miało sensu”, Kroki w porę deklarują swoje czucie na zamykającej album piosence O miłości. Elektroniczny podkład o prostej formie stanowi dla tekstu wyraziste tło, które na przemian optymistycznie buduje klimat albumu Szkoda lub szybko ciągnie go w dół.

Kroki to zespół złożony z trzech muzycznych indywidualności – producenta Łukasza Palkiewicza (Szatt), wokalisty Jakuba Goleniewskiego (Jaq Merner) oraz basisty Pawła Stachowiaka (Wuja HZG). Ich eklektyczny styl będący połączeniem inspiracji zróżnicowanymi gatunkami przyniósł Krokom charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie zamknięte na trzech poprzednich albumach – Stairs (2016), Controlled Chaos (2019) i Underwater (2021), a kontynuowane na najnowszym – Szkoda (2021).

Album Szkoda dostępny wyłącznie w wersji cyfrowej trafił już na platformy streamingowe.

Kroki bio
Kroki to zespół złożony z trzech muzycznych indywidualności – producenta Łukasza Palkiewicza (Szatt), wokalisty Jakuba Goleniewskiego (Jaq Merner) oraz basisty Pawła Stachowiaka (Wuja HZG). Ich eklektyczny styl będący połączeniem inspiracji zróżnicowanymi gatunkami przyniósł Krokom charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie wyróżnione chociażby Fryderykami w 2017 roku. Po trzech albumach wydanych w języku angielskim – Stairs (2016), Controlled Chaos (2019) i Underwater (2021), zespół publikuje pierwszy polskojęzyczny materiał Szkoda (23.07.2021).

Po więcej muzycznych nowości zapraszamy do zakładki MUZYKA.