Kto z nas nie chciałby zamieszkać w pięknym zamku lub przedwojennym pałacu, przywołującym wspomnienia dawnej arystokracji, tajemniczych komnat oraz niezwykłych spotkań. To marzenie niejednej osoby! Jak je spełnić? Mamy dla Was 5 pałaców jak z bajki, które szukają nowych właścicieli. Kto chętny?

1. Kompleks pałacowo parkowy w Ziemiełowicach
Rudolph von Methner posiadacz 180 hektarów ziemi w 1898 roku wzniósł imponujący pałac z otaczającym go pięciohektarowym parkiem. Niezwykłe wnętrza wypełnione są oryginalnymi meblami w stylu neobarokowym, klasycystycznym oraz secesyjną sztukaterią. W takich wnętrzach aż trudno nie czuć się jak wyjątkowa księżniczka.
Cena: 3 300 000 PLN

2. Zabytkowy pałac w Drwalewicach
Niezwykły, 3- kondygnacyjny pałac powstał w trzech fazach przebudowy. Renesansowy dwór wzniesiony około w 2 połowie XVI w. Gruntowna przebudowa miała miejsce w 1791 r., a wieża powstała w latach 60 XIX w. Pałac dodatkowo posiada rozległy teren o powierzchni 4,3 ha- utrzymany w duchu neoromantyzmu. Ciekawym elementem jest staw położony w południowo- wschodniej części parku. Pałac zwrócony w stronę rozległego folwarku składającego się z 2 dziedzińców.
Cena: 5 000 000 PLN

3. Pałac Osowa Sień
Zbudowany w 1878 roku pałac, posiada 33 pokoje. Pałac otoczony jest malowniczym parkiem z 300-letnich drzew. Do 1919 roku stanowił własność rodu von Seher-Thoss, później był w posiadaniu Lothara von Brandenstein. Niezwykłe miejsce, które zostało odnowione stale przyjmuje gości w pięknych komnatach. Wszystkie pokoje zostały nazwane tytułami książek Rutch von Ostau. Na poddaszu i wieży budynku można spędzić noc w Wilczych Jagodach lub Cynowym raju.
Cena: 1 500 000 EURO

4. Zespół pałacowy na Lubelszczyźnie
Na początku XIX wieku właściciel stworzył murowany dwór. W 1837 roku budynek został powiększony o nadbudowę dodatkowego piętra. Formę jaką otrzymał pałac zachował się do końca drugiej wojny światowej. Autorem przebudowy został Antonio Corazzi, architekt Teatru Wielkiego, Pałacu Mostowskich oraz innych znanych budowli w Polsce. Przepiękny zespół pałacowy na Lubelszczyźnie oddalony jest o 60 km od Zamościa. Obiekt zaopatrzony został w 31 pokoi.
Cena: 5 500 000 PLN

5. Zabytkowa posiadłość pod Warszawą
Niezwykły pałac zbudowano w 1726r. Budynek przebudowano na początku XIX wieku. W około 1900r dobudowano balkon wsparty na czterech filarach oraz nową oranżerię przy elewacji bocznej. Pałac został gruntownie zdewastowany po drugiej wojnie światowej, a następnie odbudowany przez kolejnych właścicieli. Niedaleko posiadłości znajduje się Krajobrazowy Park Narodowy. Okolica idealna na wypoczynek!
Cena: 19 900 000 PLN

źródło: dolana.pl