Wystawa i aukcja charytatywna Artinfo i Fundacji Centaurus

Portal Artinfo zaprasza na aukcję charytatywną Fundacji Centaurus. Ekspozycja przedaukcyjna zorganizowana na Mysiej 3 w Warszawie zostanie otwarta w piątek, 23 czerwca. Finisażowa licytacja dzieł odbędzie się 25 czerwca, w niedzielę o godz. 18:00.

aukcja charytatywna Artinfo i Fundacji CentaurusCentaurus jest międzynarodową organizacją działającą na rzecz zwierząt i ekologii oraz terapii kontaktowych z udziałem uratowanych zwierzaków. Od ponad roku fundacja buduje nowy ośrodek na prawie 140 hektarach w Modlimowie przy Rewalu, 12 km od Morza Bałtyckiego. Ma on być domem dla kilkuset koni, powstaje tam farma ekologiczna, ścieżki edukacyjne oraz ogrody. Jednym z celów kompleksu jest organizacja międzynarodowego wolontariatu, podnoszenie świadomości społecznej, angażowanie dzieci i młodzieży w działania na rzecz planety, ale główny nacisk Centaurus chce położyć na terapie z ocalonymi zwierzętami. Aukcja organizowana przez Fundację we współpracy z Artinfo.pl ma na celu zbieranie funduszy na stworzenie infrastruktury dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym i pochodzących z domów dziecka, do których adresowany jest projekt.

Na niedzielnej aukcji można będzie wylicytować ponad kilkadziesiąt obiektów podarowanych przez artystów, m.in prace Tomasza Sętowskiego, Iwana Kulika, Krzysztofa Jarockiego, Michała Wróbla, Edgara Pilla, Zbigniewa i Wojciecha Jarockich. Miłośnicy fotografii na pewno zwrócą uwagę na zdjęcie Tomasza Tomaszewskiego.

Licytacja odbędzie się stacjonarnie w przestrzeni wystawy. Dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć inicjatywę i wziąć udział w aukcji, nie uczestnicząc osobiście w wydarzeniu, przygotowano możliwość licytacji on-line na platformie organizatora. Katalog jest dostępny pod linkiem: https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/centaurus-azyl-dla-ocalonych-zwierzat

Portal Artinfo.pl istnieje od 2000 roku i jest najbardziej liczącym się i w pełni wiarygodnym przedsięwzięciem w sferze informacji o rynku sztuki w Polsce. Jego działalność koncentruje się na katalogowaniu aukcji dzieł sztuki organizowanych przez domy aukcyjne, galerie i antykwariaty. Artinfo.pl posiada największą, unikalną i stale aktualizowaną bazę informacyjną, na podstawie której tworzone są raporty, analizy i rankingi artystów. Od początku istnienia portal zgromadził setki tysięcy informacji i stałą publiczność, korzystającą z wiedzy o rynku i sztuce. Gości na swoich łamach kolekcjonerów, marszandów, dziennikarzy i całą szeroką grupę osób zainteresowanych sztuką.

Fundacja Centaurus jest międzynarodową organizacją działającą na rzecz zwierząt i ekologii oraz terapii kontaktowych z udziałem uratowanych zwierzaków. Fundacja ma swoje filie w Niemczech, Szwecji, jest w trakcie rejestrowania się w USA i Hiszpanii. Jednak największy w Europie azyl dla ocalonych koni Centaurus prowadzi właśnie w Polsce, gdzie w kilku ośrodkach oferuje kopytnym ponad 700 hektarów. Wszystkie działania Centaurusa finansowane są wyłącznie dzięki wsparciu osób prywatnych i instytucji oraz firm z całego świata. To dzięki tym gestom Fundacja przez prawie 17 lat działalności wykupiła i ocaliła blisko 2500 koni i osłów, tysiące psów, kotów i zwierząt gospodarskich.