Wyjątkowe miejsca na wakacje

Mimo ostrych mrozów, żegnamy już zimę! Nasze myśli wędrują do gorącego, słonecznego lata i planowania idealnego wakacyjnego wypadu. Podczas naszych poszukiwań znaleźliśmy kilka ciekawych zagranicznych miejscówek, które warto zobaczyć w tym roku! Oto nasze wyjątkowe miejsca na wakacje, które mogą stać się też waszymi!

Planując swój tegoroczny wakacyjny wypad mieliśmy na uwadze kilka elementów – słońce, piękne widoki oraz… przepyszne jedzenie! Idąc tym tropem udało nam się wybrać pięć miejsc o wyjątkowym klimacie, gdzie z pewnością każdy doświadczy czegoś wyjątkowego i niezapomnianego.

Pierwsza pozycja to Botswana, państwo położone w południowej Afryce. Choć nie ma dostępu do morza to jest to bardzo magiczne miejsce. To tu swoje pierwsze wspólne wakacje spędzili Książę Harry i Meghan Markle. Urlop spędzony tutaj to gwarancja pięknych krajobrazów i spotkań z dziką naturą. Kolejnym miejsce na naszej liście jest Valletta, solica Malty położona na półwyspie Sciberras pomiędzy dwiema zatokami: Grand Harbour i Marsamxet. Barokowa architektura, przepyszne jedzenie, a do tego morze atrakcji. Wszystko za sprawą tego, iż Valletta została wybrana Europejską Stolicą Kultury na rok 2018!

Kochamy Włochy, dlatego nie mogło zabraknąć jednego z tamtejszych miejsc. Tym razem padło na wyspę, a konkretnie na Wyspy Liparyjskie. Jest to grupa siedemnastu wysepek pochodzenia wulkanicznego, położonych na Morzu Tyrreńskim, na północ od Sycylii. Są one wyjątkowe pod kilkoma względami. Po pierwsze nie są one tak bardzo popularne wśród turystów, dzięki czemu ominiemy tłoków, po drugie, widoki są tu nieziemskie, a po trzecie – włoskie jedzenie!

By odwiedzić kolejne dwa miejsca, musimy udać się nieco dalej. Zaczniemy od Ameryki Północnej i lezącego tam Nowego Orleanu. To miasto to jazz, smaki jakich nie doznacie nigdzie indziej na świecie oraz radość w czystej postaci. Choć podczas huraganu Katrina poniosło ono wiele strat, to szybko stanęło na nogi i na ulicę wróciła tu muzyka i uśmiech. Ten rok to bardzo dobry czas na odwiedzenie Nowego Orleanu, ponieważ obchodzi on swoje 300 lecie! Więc miasto to jedna wielka impreza.

Ostatnim miejscem, które chcemy wam polecić to leżące w Ameryce Południowej Chile. Destynacja idealna dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój, kontakt z naturą i piesze wycieczki. Chile ma nam do zaoferowania również cudowne widoki i smaczną kuchnie. My już bookujemy nasze bilety!

źródło: pinterest.com