Współczesne rezydencje – arch. Aleksander Jankowski zaprasza na spotkanie online

Czym są współczesne rezydencje? Czego od nich oczekujemy? Jakie miejsce w koncepcjach projektowych przestrzeni mieszkalnych zajmuje dziś sztuka? Na te i inne pytania odpowiedzą Ewa Mierzejewska i arch. Aleksander Jankowski w trakcie wirtualnego spotkania, które odbędzie się już w najbliższy piątek, 20 listopada. Zapraszamy na transmisję live na Facebooku OKK! design.

Gościem głównym spotkania będzie Aleksander Jankowski – współwłaściciel autorskiej pracowni projektowej JIO, specjalizującej się w projektach wnętrz i architektury współczesnych rezydencji, domów i apartamentów. Pracownię prowadzi od 2002 roku wraz z żoną Agatą Opyrchał, absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na swoim koncie mają ponad 800 zrealizowanych projektów wnętrz. Szacunek dla architektonicznego dziedzictwa oraz postrzeganie sztuki jako nieodzownego elementu koncepcji projektowych to cechy głęboko wpisane w DNA studia Jankowski i Opyrchał.
W czasie wirtualnego spotkania Aleksander Jankowski opowie o czterech wybranych realizacjach z portfolio pracowni. Za każdą z nich kryje się inna historia – odmienne inspiracje, stylistyka projektowa oraz kontekst miejsca. Jeśli chcecie więcej się o nich dowiedzieć, koniecznie dołączcie do wydarzenia na Facebooku OKK! design.

Współgospodarzem spotkania będzie Ewa Mierzejewska, z wykształcenia historyk sztuki, z zawodu – dziennikarka, specjalizująca się w tematyce designu, architektury i sztuki. Przez wiele lat pełniła funkcję redaktora naczelnego magazynu „Dom & Wnętrze”. Jej najnowszym i największym jak dotąd projektem są cykliczne Targi Sztuki Dostępnej – jedyne w Polsce targi sztuki współczesnej z limitem ceny i selekcją wystawców. Kilka miesięcy temu rozpoczęła współpracę z portalem Artinfo.pl. Podczas spotkania online Ewa Mierzejewska podzieli się z nami wiedzą na temat obecnej sytuacji na rynku sztuki, a także przybliży wyniki najnowszego Raportu Artinfo.pl. Pokazują one, że Polacy z roku na rok kupują coraz więcej obiektów artystycznych. Coraz chętniej otaczają się też dziełami sztuki w swoich domach. Wzajemne przenikanie oraz zależności między architekturą a sztuką będą jednym z zagadnień, jakie poruszą podczas spotkania online Ewa Mierzejewska i Aleksander Jankowski.

Data: 20 listopada, godz. 12.00
Miejsce: Facebook
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/okkdesignPL/posts/1032730683905399