Wokół stołu - pomysły na jadalnię

Stół – dla większości z nas, obok łóżka jest najważniejszym meblem w domu. Dla niektórych jego sercem. Wokół niego gromadzi się codziennie rodzina, przyjaciele. Tu zapadają ważne decyzje, odrabiane są lekcje, przygotowane i jedzone posiłki. Jeśli odpowiednio zadbamy o wygląd i funkcjonalność jadalni łatwiej będzie wokół stołu stworzyć niezwykłą atmosferę.

POSTAW NA KRZESŁO::

Najfajniejszym według nas patentem na ożywienie banalnej jadalni jest ustawienie wokół stołu różnych krzeseł: niech mają inny kształt, kolor, formę. Każdy domownik, upodoba sobie jedno dla siebie, znajdzie tym samym swoje miejsce przy stole. Dodatkowo możemy przy tym trochę zaoszczędzić: pozbieramy nieużywane krzesła w domach rodziców czy dziadków. Staną się przydatnym wspomnieniem.

DUŻY STÓŁ::

Każdy lubi mieć w jadalni swoją przestrzeń. Nie tylko by postawić talerz, ale też rozłożyć się z ogromną gazetą, ulubioną książką, kubkiem. Zadbajmy też o odpowiednią wysokość stołu oraz o jego stabilność. W modzie są teraz stoły robione ze starych desek drewnianych. Mają one ponadczasowy charakter i pięknie się starzeją.

ŚWIATŁO::

Pełni nie tylko funkcję oświetlania jego powierzchni. Nisko zwieszone lampy kierują naszą uwagę właśnie na stół. Budują atmosferę intymności, skupiają wokół światła domowników.

 

Zobacz stoły od polskich projektantów na Pakamera.pl

Zobacz więcej: Jak nakryć do stołu?