Wnętrze w stylu retro :: inspiracje na każdą kieszeń

Trendy w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie zmieniają się rzadziej niż te modowe. Jednak gdy już to się stanie, dzieję się to z przytupem. Po kilku sezonach, królowania stylu industrialnego i skandynawskiego, powrócił trend na wnętrza w stylu retro! Oto kilka inspiracji jak wprowadzić go do siebie.

Meble w stylu retro to aktualnie hit w świecie aranżacji wnętrz. Stare komody, fotele czy witryny zdobyte po rodzicach czy dziadkach przeżywają swój absolutny renesans. Dlatego jeśli jesteś w trakcie meblowania swoich czterech kątów, lub planujesz jakieś zmiany, warto zainwestować w taki retro design. Nie tylko dlatego, że jest on modny, ale głównie dlatego, że jest wytrwały i zrobiony z bardzo dobrych materiałów. Na platformie Pakamera.pl znaleźliśmy kilka polskich marek posiadających w swojej ofercie odnowione meble z dawnych lat. Wśród nich jest LEKKA Furniture z fotelami „Lisek” – nazywany tak ponieważ jego projektantem był Henryk Lis, a produkowano go od 1967 r. do końca lat 70. głównie w Bystrzyckiej Fabryce Mebli oraz kultowym już projektem prof. Józefa Mariana Chierowskiego. Nie brakuję również marek z nowymi meblami, stylizowanymi na retro styl. Na absolutny zachwyt zasługuje Pastform Furniture, która jest rodzinną pracownią stolarską. W ich ofercie znajdziemy komody, biurka, stoliki kawowe, biblioteczki i regały inspirowane meblami lat 60 ubiegłego wieku.

Oczywiście retro styl to nie same meble, to również akcesoria i dodatki do wnętrza. Plakaty stylizowane na vintage, podkładki z lastryko czy uwielbiane w PRL i latach 90. metalowe kwietniki będą świetnym początkiem retro metamorfozy. By ostatecznie doszlifować aranżacje, nie może zabraknąć szkła w klimacie dawnych lat. Odświeżona wersja wazonu ryba, czy zestaw do herbaty z mieszanego szkła będą doskonale prezentować się na retro stole.

Jeśli szukasz ciekawych mebli czy nietuzinkowych akcesoriów do stworzenia swojego retro wnętrza, koniecznie zajrzyj na platformę Pakamera.pl. Znajdziesz tam selekcje „Mieszkanie w klimacie retro”, w której umieszczono mnóstwo produktów inspirowanych klimatami vintage. Aby ją zobaczyć, wystarczy kliknąć tutaj! Życzymy udanych łowów!


źródło: Pakamera.pl