Wino jest do picia, a film do oglądania

Przegląd Filmów o Winie to cykl 4 spotkań w winnej atmosferze. Projekcja filmów, które miały największy wpływ na rynek winiarski, spotkania z ludźmi związanymi ze światem wina, degustacja i prelekcja najlepszych sommelierów w Polsce. To wszystko pozwoli na  odkrycie i poznanie winnych tajemnic w Kino Czary w Restauracji Winosfera.

Jeśli w Twojej głowie kłębią się pytania – jak wybrać dobre wino, czym pachnie wino, gdzie znajduje się najdroższe wino świata, jak nie dać się oszukać przy wyborze tego trunku, skąd wiadomo, że wino jest dobre, czym jest wino podwodne, ile lat ma najstarsza butelka wina? Tu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania. Zajrzyj na przegląd! Przejrzyj na oczy i daj się wciągnąć w świat wina, aromatów i smaków. Doznasz degustacji doskonałej – pełnej dźwięku, obrazu i wrażeń. Poznaj filmy, o których opowiedzą najlepsi sommelierzy w Polsce.

SOMM – 11.05.2019, godz. 17.00
„Dzień dobry, kieliszek wina dla Pani/Pana!” – Usiądźcie wygodnie, posłuchajcie kilku słów i obejrzyjcie film, o prestiżowym teście dla sommelierów. Po jego zakończeniu na scenie pojawi się Master Sommelier Pan Piotr Pietras. Każdy z widzów w tym momencie dostanie  kartkę i długopis, a zadaniem będzie określenie szczepu, apelacji, roku degustowanego wcześniej wina – jeśli komuś uda się prawidłowo odgadnąć, zwycięży butelkę. Master Sommelier na scenie przeprowadzi degustację w ciemno.

CHATEAU CHUNDER – A WINE REVOLUTION – 18.05.2019, godz. 17.00
Wydarzenie współorganizowane z Ambasadą Australii. Poznasz tu najlepsze australijskie wina i otrzymasz  zniżkę na wybrane butelki. Twórcy dokumentu za pomocą barwnych anegdot i ciekawych postaci, ukazują przemianę, jaką australijskie wino przeszło od żartu w skeczu Monty Pythona do momentu osiągnięcia ogromnego globalnego sukcesu. Po filmie będzie okazja do degustacji i rozmowy z członkami Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

NATURA, KOBIETY I WINO – 08.06.2019, godz. 17.00
Dokument opowiadający o odwadze, wytrwałości determinacji, które pozwoliły bohaterkom  osiągnąć zasłużony sukces. Zdobyły uznanie klientów na całym świecie i – co szczególnie trudne – także w branży winiarskiej. W filmie zdradzają sekrety swoich winnic, opowiadają o życiu wbrew schematom i winach, które stały się ich największą dumą.

CZERWONA OBSESJA – 15.06.2019, godz. 17.00
Film opowiadający o winie z Bordeaux, pięknych francuskich krajobrazach i prawdzie o rynku wina – oto esencja dokumentu, który na zawsze zmieni Wasze spojrzenie na przemysł winiarski. Tego dnia będziecie mieli możliwość poznania najdroższych win, najciekawszych winnych historii i nietypowych skandali z winem w roli głównej, opowieści o nich poprowadzą prezydent SSP Piotr Kamecki i wiceprezydent SSP Tomasz Kolecki! Po każdym wydarzeniu dla zainteresowany kolacja, składająca się z 5 dań, nawiązujących  do obejrzanego filmu, do których sommelier dobierze wino, które pozwoli zagłębić się w smakach kuchni ze sztućcami Michelin.

TERMINY:
11.05 – Somm, godz. 17.00
18.05 – Chateau Chunder – A Wine Revolution, godz. 17.00
08.06 – Natura, kobiety i wino, godz. 17.00
15.06 – Czerwona obsesja, godz. 17.00

CENY:
Bilet jednorazowy 59 PLN
Karnet na 4 spotkania 200 PLN
Bilet jednorazowy i 5-daniowa kolacja degustacyjna 179 PLN
Karnet na 4 spotkania i 4 kolacje 659 PLN

Rezerwacja i więcej informacji: www.winosfera.pl
MIEJSCE: Kino Czary, Restauracja Winosfera, ul. Chłodna 31, Warszawa
www.facebook.com/kinoczary