Obiecujący perkusista dostaje się do najbardziej prestiżowej szkoły muzycznej w kraju, gdzie trafia do zespołu najlepszego, a tym samym najbardziej surowego i wymagającego nauczyciela. 

Whiplash to historia młodego, utalentowanego chłopaka, który uczęszcza do najlepszej szkoły muzycznej w kraju, gdzie szkoli swój muzyczny warsztat, szlifując swoją grę na perkusji. Pewnego dnia trafia do szkolnego zespołu prowadzonego przez wyjątkowego nauczyciela – Fletchera (w tej roli J.K. Simmons, który w ostatnią niedziele, otrzymał za te rolę Złoty Glob). Pedagoga wyróżniają niestandardowe metody pracy z młodymi talentami, motywuje ich do ciężkiej pracy zastraszając, wyzywając, nieraz doprowadzając do płaczu. Większości studentów to jednak nie zniechęca, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę, że jest to dla nich wielka szansa, aby być najlepszymi w swojej profesji. Nie inaczej jest z głównym bohaterem. Andrew (w tej roli niesamowity Miles Teller) marzy, aby być wirtuozem perkusji, pragnie być zapamiętany przez następne pokolenia jak jego idol, Buddy Rich, amerykański perkusista jazzowy, lider Buddy Rich Big Band.

Film Whiplash, wyreżyserowany przez Damiena Chazelle’a to produkcja, na którą na pewno warto się wybrać do kina i to jak najszybciej. Zapewniamy Was, że nie będzie to czas stracony. Historia, którą widzimy na ekranie przez cały czas trwania seansu trzyma widza w napięciu, co ciekawe z każdą minutą zżywamy się z głównym bohaterem coraz bardziej, przeżywając z nim wszystkie upokorzenia i cierpienia, które Andrew musi przejść aby osiągnąć swój cel. Gwarantujemy, że jeszcze długo po filmie emocje Wam na pewno nie opadną.