Wawa Design Festiwal x SOHO FACTORY

Zapraszamy Was na jedną z najważniejszych imprez branżowych w Polsce. Wrzesień w SOHO FACTORY to gwarancja najwyższej jakości kreatywnego projektowania, fantastycznych wykładów i prelekcji oraz społecznego dialogu, w którym design pełni wiodącą rolę.

 

Hasłem drugiej edycji Wawa Design Festiwal jest PRZYNALEŻNOŚĆ // POTRZEBA PRZYNALEŻNOŚCI. Organizatorzy eventu zwracają uwagę na to, ile części składowych wpływa na to, w jaki sposób ukształtowana jest nasza tożsamość. Wszystko, co robimy, kim jesteśmy, kim będziemy, jak zaprojektujemy własny i otaczający nas świat, zależy od tego skąd pochodzimy, gdzie i z kim się wychowaliśmy. Nasz lokalny bądź globalny patriotyzm jest wypadkową miejsca, w którym się urodziliśmy i wychowaliśmy. Świadomość i potrzeba indywidualnie rozumianego patriotyzmu tkwi w każdym z nas. Przedmiotem badań organizatorów Wawa Design Festiwal stają się więc twórcy – artyści, projektanci, architekci, a więc grupa niejako reprezentacyjna, której efekty prac, wystawione na widok publiczny, automatycznie poddawane są najostrzejszej krytyce. Obserwują ich rozumienie patriotyzmu opartego nie na klasycznie rozumianych cechach narodowych, ale środowiska, potrzeby przynależności. W tym roku do organizatorów dołączyło Stowarzyszenie Projektantów DizajnSkłaD. Festiwal powstaje we współpracy z największym stołecznym centrum artystycznym SOHO Factory oraz Miastem Stołecznym Warszawa. Tegoroczną edycję festiwalu honorowym patronatem objęła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wydarzeniu patronuje Narodowe Centrum Kultury i Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

 

Imprezy towarzyszące festiwalowi:

  • Warszawskie Targi Designu WZORY: 7/09 – kolejna edycja WZORÓW odbędzie się w ramach Wawa Design Festiwal. Tym razem skupimy się wokół dobrego wzornictwa do ogrodu. Zapraszamy do warszawskiej Królikarni.

Targi wyRÓBkup:

    13-14/09 – wyRÓBkup to idea łącząca w sobie sprzedaż z prezentacją części warsztatu.

 

Co? WAWA DESIGN FESTIWAL

Gdzie? Soho Factory, Mińska 25

Kiedy? 5-14/09/2014

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1455554544715292