Ceramika w klubowym wydaniu! 100 kg porcelany, 30 litrów szkliwa, 12 ciekawych form gipsowych, dwa miesiące pracy i wysoka temperatura wypalania – 1275 stopni Celsjusza – tak powstawało ponad 500 sztuk różnorodnych kubków, niekonwencjonalnych naczyń, które zaprojektowali i wykonali studenci poznańskiej School of Form w ramach II edycji nowatorskiego projektu Waterlove, łączącego ciekawe wzornictwo z kulturą klubową. Między dźwiękami dobrej muzyki, w industrialnych ciekawych wnętrzach, w otoczeniu ludzi, podczas rozmów i dyskusji odnajdziemy świat „białego złota”, niepowtarzalnej użytkowej porcelany.
Będzie można zakupić napój, drinka wraz z naczyniem zaprojektowanym przez studentów, oglądać przygotowaną wystawę i doświadczać, testować, wręcz konsumować sztukę.

Otwórz się na porcelanę!

Warszawa:

Kiedy 9 maja 2014 II godz. 20 II

Gdzie: Bydło i Powidło

https://www.facebook.com/bydloipowidlo?fref=ts

Kraków:

Kiedy : 16-18 maja 2014

Gdzie: Forum Przestrzenie

https://www.facebook.com/forumprzestrzenie?fref=ts

O imprezie przy kilku głębszych rozmawiamy  z Arkadiuszem Szwedem, kierownikiem pracowni ceramicznej School of Form.

 

2014_04_17_waterlove_warszawa_plakat_100x70cm_preview

Waterlove to impreza nocna powiązana z designem użytkowym. Jak narodził się pomysł na takie wydarzenie?

Wszystko zaczęło się od tego, że zauważyliśmy, iż młodzi ludzie nie kupują ceramiki.  To jest całkowicie dzikie. Albo dostaje się nią od rodziny, albo jedzie do IKEA kupić anonimowy kubek. Wyszliśmy z takim pomysłem by w całkowicie nowy, przystępny sposób zainteresować ceramiką, młodymi projektantami i designem młodych odbiorców. Stworzyliśmy zestaw pięciu naczyń, kubków, które wyglądają jak organiczne ukwiały. Wyszedłem z inicjatywą i stworzyłem team, z którym tworzę. Razem z Martą Łempicką, Isią Czartoryską i Pauliną Masternak ze School of Form robimy kubeczki, które w ilości 500 sztuk na imprezie układać będziemy w rafę koralową. Na imprezie każdy będzie mógł podejść do rafy, wybrać kubek, poprosić barmana o przygotowanie w nim drinka i kupić kubek z drinkiem. Dzięki temu ekspozycja jest żywa, kubek zostaje dla Ciebie, o niego można dbać i tak to właśnie działa.

Galerie odstraszają trochę młodych ludzi bo kojarzą się z dużymi cenami. My wtrącamy się w przestrzeń imprezową i wychodzimy do ludzi z produktem który w swej formie jest różny. Chcemy pokazywać coś innego, nie kubki robione fabrycznie i masowo tylko coś co jest rękodziełem. Chętnie na imprezie opowiemy o tym jak się je tworzy.

Kubki są różnych rozmiarów więc w zależności od tego kto jak imprezuje może dobrać model i wielkość dla siebie.

Czy edycja warszawska to pierwsza impreza tego typu?

Pierwsza edycja miała miejsce w Poznaniu. Bardzo dużo nauczyliśmy się podczas tej imprezy. Porcelana uchodzi za bardzo kruchy materiał. Wiemy już, że ludzie stresują się widząc na imprezie porcelanę. Teraz zastosujemy inną zabawę by była interakcja zachęcająca do sprawdzania funkcjonalności kubków.  W Warszawie będzie druga edycja w restauracji Bydło i Poidło na Kolejowej, a w drugiej połowie maja impreza Waterlove odwiedzi Forum Przestrzenie w Krakowie.

More : https://www.facebook.com/events/620797478011139/

https://www.facebook.com/waterloveproject?fref=ts

water 1 water 4 water 6 water 7 water 8 watyer 5

Waterlove from Pawel Kotas on Vimeo.

film by: Krzysztof Niemyski i PAweł Kotas