Virgil Abloh dla IKEA - wiemy kiedy i w jakich cenach

Projektant Virgil Abloh znany jest między innymi za sprawą takich marek jak Louis Vuitton czy Off-White. Już w listopadzie będziemy mogli zobaczyć na żywo również jego poczynania jako projektant mebli! Wszystko za sprawą współpracy ze szwedzką marką IKEA.

MARKERAD, to seria produktów stworzonych z myślą o millenialsach i ich pierwszym mieszkaniu. Limitowana kolekcja składa się z piętnastu wyjątkowych przedmiotów i pojawi się w Polsce już w listopadzie br. Jej twórcami są nie nikt inny jak właśnie IKEA i Virgil Abloh.

Limitowana kolekcja MARKERAD łączy w sobie klasyczne minimalistyczne formy z artystycznymi, „zakłócającymi” akcentami – tak charakterystycznymi dla twórczości Virgila Abloh’a. Jego ikoniczne cudzysłowy znajdujące się w całej kolekcji służą wprowadzeniu elementu ironicznego oraz odrobiny humoru do przedmiotów codziennego użytku. Virgil umieszcza nowoczesny design we współczesnym kontekście. Projektant czerpie z historii i tradycji, tworząc projekty, które odwołują się do naszych czasów.Kolekcja MARKERAD to mieszanka przedmiotów, które idealnie sprawdzą się przy urządzaniu pierwszego mieszkania. Są to meble, takie jak stół, krzesło i kanapa, a także mniejsze przedmioty, jak skrzynka na narzędzia, zegar czy tekstylia. Projekty Abloh’a zacierają granice pomiędzy funkcjonalnością a sztuką. Wiele z produktów posiada jednocześnie kilka funkcji, tak jak łóżko dzienne, które służy jako miejsce do spania, pracy, jedzenia oraz spotkań z przyjaciółmi!

„Chciałbym, aby każdy przedmiot z kolekcji wzbudzał w ludziach poczucie dumy oraz by świetny design był głównym powodem, żeby je posiadać” – dodaje Virgil Abloh.

Planując kolekcję MARKERAD, światowej sławy twórca wraz z Henrikiem Mostem, kierownikiem artystycznym IKEA przeprowadzili wywiady z młodymi ludźmi na temat ich preferencji i poglądów na to, czego najbardziej potrzebują podczas przeprowadzki do swojego pierwszego mieszkania. Dzięki temu powstała kolekcja, która umożliwi młodym ludziom urządzenie domu w taki sposób, żeby był on odbiciem ich osobowości. Tak jak można powiesić dzieło sztuki na ścianie, tak sztuka może objawiać się w przedmiotach codziennego użytku, takich jak krzesło czy dywan. W kolekcji MARKERAD nawet torba staje się arcydziełem!Przykładem niekonwencjonalnego podejścia do projektowania jest dywan przypominający paragon, który sam w sobie jest znakiem towarowym i dobrze wygląda zarówno rozłożony na podłodze, jak i zawieszony na ścianie. To dowód na to, jak przedmiot codziennego użytku został przekształcony w swoiste dzieło sztuki. Z kolei dywan „KEEP OFF” z lekko ironicznym przesłaniem był częścią IKEA Art Event 2019, a podświetlana Mona Lisa to hołd złożony przez Virgila kultowemu obrazowi Leonarda da Vinci, zacierający granicę między funkcjonalnością a sztuką.

Warto wiedzieć, że produkcja większości mebli, np. krzeseł z kolekcji MARKERAD,  jest realizowana w naszym kraju. Polscy fachowcy są uznawani na całym świecie i mają umiejętności z najwyższej półki, więc mamy nadzieję, że klienci IKEA docenią nie tylko sam design i wygodę, ale także wysoką jakość wykonania mebli z najnowszej kolekcji.

Wyróżnij się dzięki kolekcji MARKERAD, która będzie dostępna w Polsce już od 5 listopada 2019r. w sprzedaży online oraz w sklepie IKEA Janki. Ceny pod filmem!

Zestaw narzędzi 49,99 zł

Torba na zakupy średnia 49,99 zł

Torba na zakupy duża 69,99 zł

Zegar ścienny 99,99 zł

Portret Mony Lisy 299 zł

Dywan paragon 299 zł

Dywan trawnik 599 zł

Krzesło 499 zł

Stół 1299 zł 

Witryna 799 zł 

Łóżko 799 zł

Lustro 699 zł

Poszewka na poduszkę 39,99 zł

Komplet pościeli 99,99 zł

Pokrycie leżanki 400 zł