Polscy twórcy wchodzą na arenę zagospodarowaną przez zachodnie markety i odzieżowe sieciówki, a polscy klienci zaczynają konsumować modę z rozwagą. Ci drudzy coraz częściej wybierają zakupy u polskich młodych kreatorów.

Ten racjonalizm przekłada się na wyższą jakość i rozsądną cenę towarów. Jest też nie tylko wyznacznikiem statusu: taka postawa to dbałość o środowisko, a także wyraz społecznego zaangażowania, walki z niewolniczą praca w azjatyckich fabrykach i wsparcie rodzimego biznesu.

Z trendem tym korespondują Targi Mody Nocy Młodych Zdolnych. W listopadzie odbędzie się już 5. edycja tego wydarzenia. Tym razem cały weekend (17-18 listopada) można spędzić w otoczeniu młodej polskiej mody w przestrzeni nowego centrum artystycznego – Wypieków Kultury – przy ulicy Stolarskiej w Warszawie.

Zakupy u polskich projektantów upłyną nam w fantastycznej atmosferze, która kreowana będzie dzięki niezwykłemu klimatowi tego miejsca. Stara zabytkowa piekarnia przekształcona w przestrzeń artystyczną sama w sobie może wzbudzić niemałą ciekawość.

Będzie to też najlepszy czas na jesienno-zimowe zakupy strojów i akcesoriów bezpośrednio od projektantów. To okazja na rozmowy w kuluarach, spotkania z przyjaciółmi i designerami.  Przestronne wnętrze daje możliwość komfortowego przymierzania kolejnych kolekcji i kontemplowania sztuki krawieckiej w przyjaznych warunkach. Zorganizowana zostanie także strefa chilloutu, a atmosferę miejsca podkreśli muzyka generowana przez kolektyw dj-ski We Have Cookies.

Piąta edycja to slowfashion i sztuka, z którą moda prowadzi uparty flirt. Projektanci otrzymują przestrzeń do zagospodarowania według własnej wizji. Będą wychodzić poza sztampową wystawę ubrań w kierunku instalacji, które do tej pory mogliśmy obserwować wyłącznie poza Polską. W wybranych miejscach zostaną ustawione ekrany, na których odwiedzający obejrzą prezentację lookbooków i filmów artystycznych inspirowanych modą, które ułożą się zarówno w sekwencje video jak i fotograficzne.

Nasz klient to w kontekście znaczenia targów także przyjaciel… młodej sztuki i mody.

W targowy weekend będzie mieć zatem okazję do zakupu projektów z najnowszych kolekcji zaproszonych wystawców, a wśród nich m.in. Wiola Wołczyńska, Jakub Pieczarkowski, B-O-L-A, Fiends with Benefits, Madox Design, Mozcau, Piotr Czachor, Aleksandra Markowska, Averly london, Kowalski, Lukato, Kamil Nowak, Iwona Bielawska, Morka+, OOH Andy!, Co ja narobiłam.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Patroni medialni: HIRO, fleszstyle.pl, kimono.pl, polki.pl, Miasto Kobiet, IK Imperium Kobiet, trendz.pl, Dilemmas Magazine, lounge magazyn, styl.fm, bemodels.pl, modnamoda.pl

Partner: Wypieki Kultury, ul. Stolarska 2/4, Warszawa