Undercity 2018 :: więcej niż muzyka

W sobotę COS Torwar zamienił się w jeden z największych klubów jaki widziała Warszawa. Wszystko dzięki festiwalowi Undercity i jego trzem scenom, na których przez całą noc serwowano najlepszą muzykę z całego świata! Oto jak było podczas pierwszej edycji.

Honey Dijon, Adam Beyer, Dixon, Dubfire i wielu, wielu innych artystów mogliśmy oglądać podczas sobotniego festiwalu Undercity, który odbywał się w COS Torwar. W pierwszej chwili, można pomyśleć, że to dość dziwny wybór jak na festiwal z trzema różnymi scenami. Jednak gdy tylko przekroczyło się próg, wszystko od razu nabrało sensu. Organizatorzy stworzyli muzyczne miasto w centrum Warszawy. Pełne świateł, ludzi i oczywiście najlepszych rytmów techno i elektro.

Undercity składał się z trzech scen, które nawiązywały oczywiście do miejskiej infrastruktury. Pierwsza była City Hall, która oferowała 3 poziomy parkietu, na którym można było tańczyć do takich artystów jak Honey Dijon, Davis, Catz ‚n’ Dogz czy Dixon. Czyli nieco bardziej klubowe rytmu przemieszane z mocnymi brzmieniami elektro. Zdecydowanie inna była Tunel Stage – ukryta w korytarzach, serwowała nieco mroczne techno, które wraz z grą świateł tworzyła niesamowity efekt. Chwilami można było się czuć jak na imprezie w tajemnym podziemnym klubie. Największą sceną, na której wystąpiły takie gwiazdy jak Nastia, Adam Beyer, Dubfire czy Joris Voorn, nosiła nazwę Metropolis. Z głównej hali COS Torwar stworzono jedną wielką klubową sale, która w połączeniu z wszechobecnymi efektami świetlnymi, wydawała się być wielkim, nocnym miastem, w którym króluje przenikająca muzyka.

Podczas całego Undercity Festiwal wystąpiło 23 artystów, którzy łącznie grali przez 2430 minut! Aż trudno uwierzyć, że trwało to tylko jeden dzień. Śmiało możemy powiedzieć, że to wydarzenie zapisało się bardzo pochlebnie na kartach historii. To zdecydowanie jeden z najlepszych festiwalowych starów jaki widzieliśmy.

Jednak dla wszystkich, którzy już tęsknią za wydarzeniem, mamy dobrą wiadomość! Organizatorzy, praktycznie zaraz po zakończeniu pierwszej edycji, ogłosili kolejna! Undercity Festiwal powróci na COS Torwar już 2 listopada 2019! Wiadomo też, że na przyszłorocznym wydarzeniu zobaczymy nie trzy, a cztery sceny! My już z radości tupiemy nogami i zapisujemy w kalendarzu tę datę!

Undercity Festiwal 2019 : www.facebook.com/events/304362473497948/

zdjęcia: Helena Majewska; Zuza Sosnowska