TOP 5 słuchawek nausznych – podpowiadamy, które wybrać

Mimo popularności niewielkich słuchawek bezprzewodowych (zwłaszcza modeli TWS, czyli True Wireless), wciąż istnieje liczna grupa użytkowników, którzy preferują słuchawki zakładane na uszy. Wprawdzie zajmują więcej miejsca, ale według wielu opinii są wygodniejsze oraz bezpieczniejsze dla słuchu niż słuchawki douszne i dokanałowe. Jaki model słuchawek nausznych warto kupić? Zobacz pięć najciekawszych propozycji!

słuchawki nauszne

Dla kogo słuchawki nauszne?

Słuchawki nauszne mają wiele zastosowań. Najczęściej wykorzystuje się je po prostu do słuchania muzyki. Poza tym mogą się sprawdzić także do odsłuchiwania audiobooków i podcastów. Modele z mikrofonem chętnie wykorzystuje się także podczas grania online. Takie słuchawki są używane także na co dzień przez wielu konsultantów lub handlowców, którzy prowadzą dużo rozmów telefonicznych. Jak widać, zastosowanie słuchawek nausznych jest bardzo szerokie, więc istnieje wiele powodów, żeby je kupić.

Słuchawki nauszne – polecane modele

Słuchawki nauszne dostępne w sklepach mogą znacząco różnić się ceną, jakością wykonania i właściwościami. Z wielu dostępnych modeli wyróżniliśmy pięć, które szczególnie polecamy. Oto lista słuchawek nausznych, które mogą cię pozytywnie zaskoczyć!

Słuchawki Sony WH-CH520

To niedrogie bezprzewodowe słuchawki Bluetooth, które imponują czasem pracy. Jedno ładowanie może wystarczyć nawet na 50 godzin słuchania muzyki! Konstrukcja jest lekka, a nauszniki są dobrze dopasowane do ucha. Słuchawki mogą się połączyć jednocześnie z dwoma urządzeniami (na przykład tabletem i smartfonem), dzięki czemu można łatwo przeskakiwać między materiałami z różnych źródeł. Do wyboru są cztery wersje kolorystyczne.

Słuchawki Logitech G335

Te słuchawki są często używane przez graczy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać z nich także w innych sytuacjach. Konstrukcja pałąka doskonale rozkłada ciężar, nie powodując nacisku. Materiał siateczkowy jest przyjemny w dotyku, oddychający, a oprócz tego dostosowuje się do kształtu ucha. Nawet po wielu godzinach w słuchawkach nie poczujesz dyskomfortu! Za pomocą pokrętła na nauszniku możesz regulować głośność, natomiast uniesienie mikrofonu do góry automatycznie go wyłącza. To świetny wybór, jeśli słuchawek chcesz używać głównie w domu. Urządzenie korzysta z transmisji przewodowej, jednak dzięki temu że kabel jest długi, nie sprawia to żadnego kłopotu.

Zestaw słuchawkowy Sony Pulse 3D Wireless Headset

To jeden z oficjalnych zestawów słuchawkowych Sony polecanych do grania na konsoli PlayStation. Na pewno dużym atutem tego modelu jest obsługa dźwięku w formacie przestrzennym Tempest 3D AudioTech. Świetnie współpracuje z konsolą Sony, ale połączyć się także z komputerami PC i Mac. Niewielka waga konstrukcji i staranne wykonanie sprawiają, że słuchawki są wygodne i przede wszystkim trwałe.

Słuchawki bezprzewodowe JBL Tune 510BT

Następna propozycja to dobre bezprzewodowe słuchawki do muzyki, które dysponują naprawdę mocnym basem. Zaletą jest także czas pracy na baterii – jedno ładowanie pełne akumulatora starcza nawet na 40 godzin. Sprzęt jest kompatybilny z asystentami głosowymi Siri oraz Google. Do wyboru są cztery warianty kolorystyczne.

Słuchawki bezprzewodowe Philips TAH4205BK/00

Ostatnia propozycja to znowu słuchawki bez kabli. Korzystając z technologii Bluetooth, możesz ich używać nawet do 29 godzin bez przerwy. 15 minut ładowania wystarczy, żeby zyskać dodatkowe cztery godziny. Miękka opaska na głowę jest tak lekka, że prawie jej nie czuć. W słuchawkach usłyszysz czysty dźwięk i wyraźne basy, a w razie potrzeby wzmocnisz tony niskie za pomocą jednego przycisku.

Każdy z wymienionych sprzętów zbiera entuzjastyczne recenzje użytkowników. Chcesz je porównać z innymi propozycjami? Zobacz wszystkie dostępne słuchawki nauszne w sklepie MediaMarkt.