Seria 20 fotografii łączy w sobie mieszankę erotyki oraz namiastkę kobiecego wdzięku. Zobaczcie czarno-białe dzieło utrwalające piękno oczami znanego fotografa Daido Moriyama.

Tights and Lips to dzieło japońskiego 78 letniego fotografa Daido Moriyama. Zdjęcia przeplatają się skierowanym kadrem na kobiece usta oraz zbliżeniem na piękne nogi w klasycznych kabaretkach. Fotografie przedstawiają zbliżenie na łydki, uda, pośladki co wprowadza nas w enigmatyczny efekt abstrakcji. Autor zmusza odbiorców do skupienia się na elementach ciała, które często pozostają niezauważalne. Daido Moriyama urodził się w 1938 roku, a zdjęcia zaczął robić na początku 1960 roku. Autor znany jest z fotografii o dużej ziarnistości oraz unikalnym stylu światłocienia. Wystawa Tights and Lips Michael Hoppen Gallery czynna od 7 września do 20 października.

 The crushing force of time is before my eyes, and I myself try to keep pressing the shutter release of the camera. In this inevitable race between the two of us, I feel I am going to be burnt up. – Daido Moriyam

źródło: www.moriyamadaido.com