Artemide – lekcja włoskiego stylu nr 3.
Artemide to  kolejny synonim designu. Marka znana i pożądana na całym świecie. Firma powstała w 1960 roku. Założona przez Ernesto Gismondi and Sergio Mazza, który zaprojektował pierwszą lampę. Na przestrzeni lat wyszły od nich jedne z najbardziej znamienitych projektów oświetleniowych. Na przestrzeni lat projekty ewoluują, doskonale dopasowując się do aktualnie obowiązującej stylistyki. Poniżej krótkie kalendarium:

artemide-historia

Artemide to nie tylko wyszukane designerskie przedmioty, niezwykle precyzyjnie wykonane. To również styl myślenia. Przedmioty Artemide powstały na podstawie ludzkich doświadczenia, aby zaspokoić ludzkie potrzeby.
W 1990 za sprawą pomysły Carlotta de Bevilacqua  firma przyjęła filozofię Human Light. Na czym ona polega?
Każda sfera życia może być skojarzona z innym światłem lub inną atmosferą, którą charakteryzują nasze czynności w ciągu dnia. Na bazie tych kontekstów i warunków oświetleniowych charakterystycznych dla nich, Artemide tworzy produkty, które zaspokajają różne ludzkie potrzeby i dające światło najlepiej przystosowane do danego etapu życia.

artemide4

artemide5

artemide6

Artemide to nie tylko lampy dla domu. ale również skomplikowane instalacje oświetleniowe dla biur i budynków. Efekt jest powalający:

artemida2

artemide3

Człowiek bardzo potrzebuje światła do życia, stąd znacząca rola oświetlenia, lamp.. Potrzebujemy ich, a że lubimy aby otaczały nas rzeczy ładne, sięgamy do form bardziej wysublimowanych. Takich, które nie tylko oświetlą naszą przestrzeń, ale również spełnią rolę ozdoby. Artemide jest mistrzem łączenia funkcji i formy, o których już pisałam poprzednio. Jeżeli będziecie w te wakacje w okolicach Zurychu, warto wstąpić do nowootwartego showroomu Artemide. Gra świateł z pewnością Was oczaruje.