Siedemnastego lipca 1955 niedaleko Anaheim w stanie Kalifornia został otwarty pierwszy park rozrywki sygnowany przez Walta Disneya. Bajkowa kraina została tłumnie odwiedzona nie tylko przez dzieci ale i dorosłych. Dowodem są świetnie zachowane fotografie właśnie z pierwszego dnia działalności.

Disneyland to magiczne parki rozrywki stworzone prze wytwórnie Disney. W każdym znajdziemy postacie z naszych ukochanych filmów animowanych, bajkowy pałac, który widnieje w logo firmy, a inspiracją do stworzenia go był znajdujący się w Niemczech zamek Neuschwanstein, oraz mnóstwo tematycznych atrakcji, zarówno dla młodszych jak i starszych. Otwarcie pierwszego Disneylandu było wielkim wydarzeniem. Co widać po zdjęciach z tego dnia, na których złapano nawet samego Walta Disneya. Ponoć uwielbiał on przechadzać się po parku i pozować z dziećmi do zabawnych fotografii. Siedemnasty lipca 1955 roku to zdecydowanie dzień, w którym świat stał się nieco bardziej magiczny.

źródło: Allan Grant, Loomis Dean, University Of Southern Californi, Bettmann, Ralph Crane, Michael Ochs Archives, Gene Lester