Która z nas nie marzyła o tym żeby zostać księżniczką w obszernej sukience oraz błyszczącej koronie? Dziś dostrzegamy nowe role znanych nam księżniczek zaczynając od Królewny Śnieżki aż po Śpiącą Królewnę. 

Ilustrator Matt Burt stworzył alternatywne wersje znanych nam postaci. Zobaczcie księżniczki w nowej roli jako kobiety z silną osobowością oraz karierą godną naśladowania przez wszystkie małe dziewczynki. Artysta Matt Burt pracował z zespołem z Simple Thrifty Living, aby odpowiednio dopasować karierę do wybranej księżniczki. Wybór był oparty głównie na podstawie ich osobowości, wydarzeń z filmów oraz dopasowania do tematu projektu. Ilustracje Burta przedstawiają Kopciuszka jako działacza na rzecz praw zwierząt, Belle jest kanclerzem uniwersyteckim, a Królewna Śnieżka jest wiodącym psychologiem. Każda ilustracja ma inspirującą historię, w której każda z wybranych postaci osiągnęła sukces. Ariel jest stworzona jako gwiazda muzyki pop oraz producent muzyczny – Burt pisze: „Ariel zawsze odnajdywała się w muzyce, posiadała naturalny talent oraz pasję do śpiewu.

Artysta opowiada: „Dla wielu ludzi księżniczki Disneya stały się czymś więcej niż postaciami z filmów. Chciałem je stworzyć, aby zainspirować innych w nadziei, że znajdą karierę, którą kochają.

foto: www.burt-design.com