The Cassino zapowiada debiutancką płytę. Posłuchaj singla „Delta”

Zespół The Cassino wbiegł właśnie na ostatnią prostą przed wydaniem debiutanckiej płyty. Singiel „Delta” zapowiada pierwszy album długogrający trójmiejskiej grupy, który ukaże się w 2021 r. nakładem wytwórni FONOBO Label.

The Cassino wydali dotąd trzy EPki. Ostatnia z nich, czyli „Glass and Styrofoam”, ukazała się we wrześniu 2020 r. dzięki wytwórni FONOBO Label, z którą zespół związał się po wydaniu dwóch minialbumów – „The Cassino” oraz „Zimy”.

Najnowszy utwór trójmiejskiej grupy pt. „Delta” jest zapowiedzią jej pierwszej płyty.

Słowo „delta” występuje tutaj jako ujście rzeki. Miejsce docelowe, ostateczność, do której zmierzamy. Jest metaforą końca małego etapu i jednocześnie początku większego. Porównywanie życia do rzeki wydaje mi się niezwykle prawdziwe, bardzo je lubię – opowiada o nowym utworze Hubert Wiśniewski, lider The Cassino.

Grupa powstała w 2013 roku w Braniewie jako zespół trzech kumpli – Huberta Wiśniewskiego, Michała Badeckiego i Piotra Dawidka. Pierwsze kroki stawiali w starym, wojskowym kasynie, od którego wzięli swoją nazwę. W 2016 roku pojawili się w 11. edycji programu Must Be The Music. Wzięli również udział w konkursie Start NaGranie i wystąpili na scenie Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. W 2019 r. zaznaczyli swoją obecność na trasie Męskiego Grania.

Muzykę zespołu ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się z bluesem i funkiem. Słychać w niej również inspiracje wyspiarskim indie rockiem. Mimo wielu inspiracji zespół zachowuje indywidualny charakter twórczości. Stawia na emocje i szczerość.

Debiutancka płyta The Cassino ukaże się w 2021 r. nakładem wytwórni FONOBO Label.

Po więcej muzycznych nowości zapraszamy do naszej zakładki MUZYKA.