Teatr Collegium Nobilium - otwieramy i gramy do końca lipca!

W maju, czerwcu i lipcu będzie można zobaczyć wszystkie nasze dyplomy, a to nie będą jedyne propozycje Teatru Collegium Nobilium i Akademii Teatralnej! Otwarcie teatrów 21 maja to wspaniała wiadomość i okazja do zaproszenia widzów wcześniej niż myśleliśmy! Jeszcze w maju mamy dla Państwa trzy propozycje.

23 i 24 maja zaczniemy od pokazów przedpremierowych spektaklu „Stramer”, w reż. Marcina Hycnara. Spektakl będzie miał swoją premierę najprawdopodobniej w lipcu, ale możemy zaprosić Państwa już teraz. Reżyser, wraz ze studentami IV roku kierunku aktorstwo oraz jeden ze studentów kierunku aktorstwo teatru muzycznego, w bardzo wzruszający i piękny sposób pokazali historię rodziny Stramerów, opisaną przez Mikołaja Łozińskiego w książce o tym samym tytule, za którą otrzymał on Nagrodę Literacką Nike 2020.

30 i 31 maja odbędzie się w sali J. Kreczmara premiera „Pustki” na podstawie sztuki „Dream Works” Iwana Wyrypajewa, w reż. Cezarego Kosińskiego. Aktorami są tu również studenci kierunku aktorstwo, którzy bardzo czekają na swoich widzów! Pokaz wewnętrzny obył się już jakiś czas temu, ale to nie to samo, co sprawdzian przy pełnej widowni!

31 maja zacznie się również set spektaklu muzycznego „Prawiek i inne czasy”, w reż. Anny Sroki-Hryń, na podstawie książki Olgi Tokarczuk. Zagrali kilka pokazów w lutym, ale jeśli nie zdążyliście Państwo zobaczyć tych niezwykle zdolnych ludzi wcześniej, to przyszła pora, aby to nadrobić! W spektaklu biorą udział wszyscy dyplomanci IV roku kierunku aktorstwo teatru muzycznego i niewątpliwie zachwycą Was swoim śpiewem, tańcem i grą aktorską, a całej atmosfery dopełni zespół muzyczny pod kierownictwem Mateusza Dębskiego.

Kolejnym z dyplomów, który miał swoją premierę w lutym, ale czeka z utęsknieniem na widzów jest „Antygona. Edyp.” w reż. Adama Nalepy. We współczesne odbicia antycznych postaci wcielili się studenci IV roku kierunku aktorstwo i wspólnie z reżyserem pokażą widzom zupełnie inne oblicze greckiej tragedii.

W czerwcu będziecie Państwo mogli zobaczyć znane już z poprzedniego sezonu „Duchy Szekspira”, spektakl zagrany i wyreżyserowany przez trzech studentów IV roku kierunku aktorstwo: Pawła Brzeszcza, Krzysztofa Żarowskiego i Jakuba Mikołajczaka.

19 czerwca będziemy mieli niespodziankę dla najmłodszych widzów! Odbędzie się wówczas długo wyczekiwana premiera spektaklu dla dzieci: „Bajka o Bazyliszku i złotej kaczce czyli legendy warszawskie”, w reż. Wojciecha Malajkata. W tych trudnych czasach udało nam się przeprowadzić kilka pokazów on-line, ale nikt zapewne nie ma wątpliwości, że dzieci chciałyby zobaczyć Bazyliszka z bliska.

Zapraszamy do śledzenia naszego repertuar, który może ulegać pewnym zmianom ze względu na niepewną sytuację epidemiczną.

Godziny otwarcia Kasy Teatru:
pon. – pt.: 11.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
sob. – niedz.: 13.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
Więcej informacji na stronie Teatr Collegium Nobilium.