Tattoo Art Festival – Sztuka Wyboru

 

W dniach 21–22 września sztuka tatuażu zawita do Centrum Praskiego Koneser w Warszawie. Podczas dwudniowego festiwalu odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć na żywo, jak powstają autorskie tatuaże tworzone przez najbardziej utalentowanych artystów. Tattoo Art Festival to jedyny w Polsce konwent tatuażu, który łączy środowisko tatuatorów i ilustratorów–poprzez wspólny mianownik, jakim jest niewątpliwie sztuka. TAF to zdecydowanie święto sztuki, celebracja kunsztu tatuowania i rysunku. Na uczestników czekają wernisaże –od ilustracji po prace malarskie. Wszyscy możemy stać się świadkami prawdziwego starcia podczas Bitwy na Murale. Bratobójcza walka artystów pozostawi po sobie ślad na ścianach Konesera. Nie zabraknie koncertów, konkursów i wystawy motocykli marki HarleyDavidson.

 

Święto sztuki tatuażu w Warszawie

Tattoo Art Festival to niepowtarzalna okazja na zrobienie sobie tatuażu w loftowym sercu Pragi. Miłośnicy tatuaży w nowoczesnej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser będą mogli podziwiać oryginalne dzieła artystów z całej Polski, reprezentujących różne style tatuowania. Moda na tatuaże nie przemija, wręcz przeciwnie–z roku na rok możemy zaobserwować większe zainteresowanie tą wyjątkową sztuką, która zdobi ciało. Dziś to symbol wolności, niezależności i wyrażania siebie. Szukamy najlepszych artystów, o wyjątkowej, charakterystycznej kresce, których prace to prawdziwe dzieła sztuki. Nasze ciała stają się obrazem, płótnem, pozwalając nam na wyrażenie siebie i swojego ja.W czasie wydarzenia odbywać się będą konkursy na najlepsze tatuaże w różnych kategoriach, stylach. Najlepsi artyści i ich prace zostaną nagrodzone.

Koncerty

W trakcie wydarzenia odbędą się liczne koncerty zespołów grających dźwięki od rockowych po hiphopowe. Pierwszego dnia, w sobotę, na scenie pojawi się gwiazda mająca na koncie wiele hitów, w tym ostatni–Raj, który zyskał już ponad 5 milionów wyświetleń, czyli nikt inny jak Smolasty. Drugiego dnia, w niedziele, na scenie wystąpi Tymek. Raper, który stale zyskuje na popularności. Rockowe zespoły na scenie TAF to m.in. nagrodzony podczas Antyfestu Antyradia zespół Bruklin, doceniany rockowy zespół Holyguns oraz Hit N’Run.

Bitwa na Murale

W ciągu obu dni na ścianach Konesera będą tworzone murale. Do starcia przystąpią Alek Morawski, znany jako Lis Kula, oraz Maciej Polak. Artyści będą walczyć nie tylko o honor, ale także o wsparcie finansowe dla walczących z chorobą dzieci. Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli wesprzeć fundacje „Mam Marzenie” i spełnić marzenie Wiktora, który wymarzył sobie sufit z pięknymi chmurami. Jest to bita o słoneczne niebo.

Festiwal Plakatu

Sztuka i pasja to coś, co łączy artystów z obu środowisk. To właśnie z rysunku wywodzi się tatuaż. Obecnie często prace ilustratorów są wykorzystywane przez artystów przygotowujących tatuaże na ciałach klientów; również sami ilustratorzy coraz chętniej rozpoczynają przygodę z tatuowaniem. Dlatego Tattoo Art Festival łączy się z Festiwalem Plakatu, który równolegle odbywa się w tej samej przestrzeni. A goście odwiedzający to wydarzenie mają w ramach zakupionego biletu dostęp do obu festiwali. Na Festiwalu Plakatu znajdziemy dzieła sztuki polskiego designu, grafiki i ilustracji. Wszystko dostępne od ręki na stoiskach ilustratorów. Każdy uczestnik będzie mógł kupić sobie również wzór swojego tatuażu przygotowany właśnie przez ilustratorów. Nie zabraknie wyjątkowych pomysłów, wzorów i kontaktów. Grafiki można będzie kupić i zabrać ze sobą do domu. Jest to jedna z nielicznych okazji w roku, aby spotkać tylu artystów w jednym miejscu.

Wernisaże

Na miłośników sztuki będzie czekał między innymi wernisaż prac Tomka Pieńczaka, który zaprojektował plakat Tattoo Art Festival. Będziemy mogli podziwiać również wernisaż Moniki Wójtowicz pt. „7 grzechów głównych”–składającą się z 30 obrazów pracę jej autorstwa prezentującą wizerunek kobiety. Nie zabraknie profesjonalnego malowania ciała –body paintingu na najwyższym poziomie.

Strefa Harley Davidson

Kolejna atrakcja to strefa przygotowana przez Liberator Harley Davidson, w której będziemy mogli podziwiać wystawę Custom HD i najnowsze modele motocykli. Będzie również możliwość kupienia odzieży z najnowszej kolekcji marki HD.

Foodtruck Koneser Smaków

Nikt z tego festiwalu nie wyjdzie głodny, ponieważ przygotowaliśmy dla wszystkich na placu Konesera Foodtruck Festival „Koneser Smaków”, czyli najlepsze jedzenie z różnych stron świata. Na zjazd foodtrucków wstęp jest wolny.

After Party odbędzie się w sobotę 21września,również na terenie kompleksu Koneser, w pomieszczeniu o nazwie Filtracja, które ma niezapomniany klimat i które pozwoli na integrację oraz zabawę do rana.

Tattoo Art Festival stawia na autentyczność, spontaniczność i dokonywanie własnych wyborów.

Prowadzenie imprezy: Yurkosky

Bilety są dostępne na eBilet. Cena w przedsprzedaży:35 zł.

Bilet upoważnia do korzystania ze wszystkich przewidzianych stref i atrakcji. Dodatkowo dostępne są bilety VIP. Bilety te upoważniają do wejścia do specjalnej strefy VIP przeznaczonej dla Artystów, z cateringiem dwudniowym,oraz wstępu na wieczorne after party VIP z open barem i atrakcjami. Cena:300 zł