Tata z Disneya

W dzieciństwie, chyba każdy z nas bawił się w rycerzy i księżniczki. Przenoszenie się wyobraźnią do baśniowego świata było świetną rozrywką, zwłaszcza jeśli wiązało się to z przebieraniem! Pewien projektant postanowił wykorzystać swój talent by spełniać dziecięcę marzenia o idealnym bajkowym stroju.

Nephi Garcia to żyjący w Kalifornii projektant, który swoją przygodę z modą zaczął od szycia ekskluzywnych fraków. Jednak gdy na świat przyszło jego dziecko, zauważył dużą lukę w modzie dla maluchów. Mimo trudnych początków znalazł on swoją niszę, a to wszystko dzięki swojej sześcioletniej córce. Przed rodzinną wycieczką do Disney World, mała Lili poprosiła swojego ojca o uszycie stroju odpowiadającemu klimatowi tego miejsca. Nephi od razu chwycił za nożyczki i stworzył magiczny strój Matki Chrzestnej z bajki Kopciuszek. Reakcja była oszałamiająca, ludzie podchodzili i robili sobie zdjęcia z mała wróżką, a nawet prosili o autografy myśląc, że to jedna z aktorek, które krążą po parku rozrywki. Kilka dni po powrocie, Nephi dostał zamówienie na 10 kostiumów. Tak zaczęła się nowa ścieżka kariery, która trwa do dziś.

Garcia w swoich projektach używa tylko najwyższej klasy organicznych materiałów, niektóre sprowadzane są specjalnie z Europy. Wszystko po to by zapewnić dzieciom wysoki komfort noszenia. Wśród jego dzieł znajdziemy między innymi postacie z takich bajek jak Piotruś Pan, Królewna Śnieżka, Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Piękna i Besta czy Kraina Lodu. Przy tworzeniu każdego z kostiumów, projektant próbuje wychodzić poza schemat. Dzięki temu powstają niezwykłe konstrukcje, jak na przykład welon niesiony przez ptaszki. Stroje od Nephi Garcia to spełnienie marzeń zarówno dzieci jak i dorosłych, gdyż projektant również tworzy magiczne kreacje dla tych dużych. My bardzo chętnie przyodzialibyśmy jeden z takich projektów by znów wrócić do czasów dzieciństwa i pobawić się w rycerzy i księżniczki.

źródło: Nephi Garcia facebook / instagram