Targi Dobry Design nowa, jeszcze bogatsza formuła!

Jesień we Wrocławiu zapowiada się niezwykle interesująco, m.in. za sprawą kolejnej edycji Targów Dobry Design, które tym razem zyskają niebywałą oprawę kwiatów i dekoracji. Będzie obfitować w przepiękną ceramikę, świece, delikatną biżuterię, drewniane rękodzieło a nawet zabawki i naturalne kosmetyki. Spotkanie designu z jesienną odsłoną natury odbędzie się w ostatni weekend września i tym razem potrwa aż 2 dni.

Targi Dobry Design po raz 37. we Wrocławiu

Targi Dobry Design stanowią potwierdzenie, że wśród wrocławianek i wrocławian nie brakuje miłośników niebanalnych i designerskich wyrobów. Choć jest to wydarzenie lokalne, to jego zasięg jest znacznie szerszy, ponieważ każda edycja przyciąga uczestników, a także wystawców z całej Polski. Co stanowi o rosnącej popularności Targów? Największy atut to możliwość spotkania twórcy z odbiorcą, osobistej prezentacji wyrobów, omówienia techniki ich wytwarzania i właściwości wykorzystanych materiałów. Poza tym ideą wydarzenia od początku była promocja polskich projektantek i projektantów mody, ceramiki, szkła, plakatu, biżuterii, a także zabawek, co spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem. Unikalna twórczość rodzimych artystów i manufaktorów cieszy się dużo większym zainteresowaniem niż produkty pochodzące z masowej produkcji. Wniosek z tego taki, że ludzie poszukują w przedmiotach nie tylko atrakcyjnego wyglądu, ale i ukrytej w nich duszy, chętnie wysłuchując historii, jaka za nimi stoi.

Począwszy od pierwszej edycji, która miała miejsce w 2015 roku, organizatorki bacznie obserwują reakcje uczestników, słuchają opinii wystawców i reagują na zmieniające się trendy. Wskutek ich działań Targi stale się zmieniają i ewoluują, dzięki czemu uczestnicy wydarzenia każdorazowo mogą liczyć na ciekawą ofertę stanowiąca odpowiedź na aktualne potrzeby miłośników designu. – Targi Dobry Design to moje ulubione wrocławskie wydarzenie, w którym uczestniczę od samego początku. Nowa odsłona eventu w Concordia Design to dbałość o każdy detal, ciekawy dobór artystów, piękny wystrój i z pewnością niepowtarzalny klimat – mówi Aleksandra Bujewicz z BAMBA.

To tłumaczy ogromne zainteresowanie, które przekłada się m.in. na frekwencje wydarzenia – ostatnie edycje gościły średnio 1500 osób w ciągu jednego dnia. – Design jest bardzo dynamiczny. To dziedzina, która w pewien sposób wpływa na nasze życie i vice versa – nasze życie determinuje zmiany w designie. Coraz częściej spotykam się z tym, że ludzie nie chcą tylko KUPIĆ, oni chcą WIEDZIEĆ, POZNAĆ COŚ, DOŚWIADCZYĆ. Za sprawą uczestnictwa w Targach Dobry Design mają okazję dokonać zakupu, który nie ma nic wspólnego z konsumpcjonizmem, ponieważ wystawiane na Targach przedmioty są unikalne, a często artystyczne, inspirujące. Chodzi tu o coś więcej niż zaspokojenie potrzeb estetycznych, dlatego w ramach wydarzenia organizujemy różnego rodzaju pokazy oraz warsztaty, których celem jest edukacja odbiorcy i wsparcie szeroko rozumianego polskiego designu i rodzimych twórców – mówi Magdalena Grobelna, pomysłodawczyni i organizatorka Targów DOBRY DESIGN.

Szeroki asortyment Targów to niezaprzeczalny atut wydarzenia. Podczas ostatniej, letniej edycji były to kosmetyki ekologiczne oraz świece sojowe. Uzupełniły one standardowo prezentowane ubrania, akcesoria modowe, ceramikę, biżuterię, plakat, ilustrację, szkło, tekstylia, dekoracje, vintage, zabawki. Tym razem uczestnicy Targów zobaczą jeszcze więcej, bo jesienna edycja wydarzenia przygotowana została z prawdziwym rozmachem, aby objąć jak najszersze spektrum życia, które można ubarwić, zróżnicować, uczynić bardziej ekologicznym wskutek spotkania z wystawcami Targów Dobry Design.

Weekend designerskich atrakcji

Największą nowością podczas jesiennej edycji Targów Dobry Design jest połączenie ich z propozycjami i roślinnymi, zielonymi dekoracjami i ceramiką dedykowaną kwiatom. To niebywała gratka dla miłośników zieleni i natury w domowym wydaniu. Goście Targów mogą liczyć na spotkania z wystawcami, specjalistami w zakresie roślin, kwiatów i dekoracji tworzonych w obrębie roślinnych tematów.

Po aktywnym lecie zwalniamy, dni stają się coraz krótsze zatem więcej czasu spędzamy we wnętrzach, chcemy zadbać o ich wystrój i nasze w nich samopoczucie. Dlatego stworzyłyśmy roślinną odsłonę DOBREGO DESIGNU. Na zielonych stoiskach będziecie mogli wzbogacić swoją domową dżunglę – mówi Magdalena Grobelna.

Po raz pierwszy na Targach pojawią się też stoiska z książkami. Dwa warszawskie wydawnictwa zapowiadają się ze swoimi propozycjami, wśród których łatwo będzie znaleźć odpowiednią lekturę na długie jesienne wieczory oraz propozycje książkowe dla najmłodszych.

Kolejna nowość to czas trwania Targów – tym razem będą to aż dwa dni wypełnione atrakcjami. Dla wystawców to więcej czasu na prezentację swoich dzieł, a dla uczestników możliwość wybrania dogodnego terminu na obcowanie z designem. Dodatkowy dzień targowy ułatwi też zapoznanie się z ofertą każdego stoiska, na co faktycznie można przeznaczyć więcej czasu ponieważ podczas 37. edycji Targów Dobry Design zaprezentuje się aż 70 wystawców lokalnych oraz międzynarodowych, a wśród nich między innymi:
• Elemthebrand
• MIWOODO
• BAMBA
• Wydawnictwa CLAROSCURO i Poławiacze Pereł
• Pracownia lamp z drewna
• Ugly Toys

Nie zabraknie też targowych debiutów, czyli twórców i ich marek, które pojawią się na Targach Dobry Design po raz pierwszy:
• NUEE
• Makaki studio
• Dragonfly Chair
• LUBO. CERAMIKA

Targi Dobry Design będą pierwszymi, na których będę miała okazję zaprezentować swoje produkty, więc jest to dla mnie duże wydarzenie. Sprzedaż przez Internet ma inne cechy niż sprzedaż bezpośrednia, dlatego jestem bardzo ciekawa, jak to będzie osobiście poznać swoich klientów i móc na żywo pokazać czym się zajmuję. Oprócz tego cieszę się, że będę mogła poznać innych wspaniałych twórców i ich produkty. Będzie to też okazja do szerszego zapoznania się z potrzebami klientów i ich opiniami na temat rzeczy, które tworzę, co na pewno pomoże mi rozwijać markę – mówi Emilia Michałowska z NUEE.

Organizatorki dołożyły starań, by jesienna edycja Targów Dobry Design była ciekawa, urozmaicona oraz, co warto zaznaczyć, aktualna. Nie zabraknie najciekawszych polskich marek, najnowszych trendów, inspiracji oraz spotkań z utalentowanymi twórcami. Podczas tej edycji Targów uchylone zostaną drzwi pracowni twórców. Będzie można zobaczyć jak powstaje wełniany dywan, usiąść na naprawdę wygodnym krześle, zaznać miękkiego otulania cieplutkich czapek (ich wybór będzie naprawdę ogromny), zachwycić się biżuterią od wyjątkowo kreatywnych projektantek i zapewnić skórze ukojenie w najlepszych naturalnych mydłach, kremach i olejkach, także konopnych.

W ramach Targów odbędą się również warsztaty – „Makramowe pióra”, które w sobotę poprowadzi Aua Macrame i uczestnicy nauczą się robić boho ozdoby, które ocieplą wnętrze sypialni czy udekorują dziecięcy pokój. Z kolei w niedzielę bezpłatnie w trakcie warsztatów z olEOloVE porozmawiamy o tym, jak w prosty, naturalny sposób, dzięki olejkom eterycznym możemy wspierać siebie w pędzącej codzienności, wzmocnić się w stresie, dać sobie chwilę oddechu i zatrzymać się chociaż na chwilę.

Targi odbędą się z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Zarówno uczestników, jak i wystawców obowiązywać będzie zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja dłoni oraz zachowanie dystansu.

Termin: sobota i niedziela, 25-26 września 2021 godz.: 10:00 – 18:00
Miejsce: Concordia Design Wrocław, Wyspa Słodowa 7, 50-266 Wrocław
Wstęp: wolny