Sztuka z fantazją – obrazy Katarzyny Pander-Liszki

Sztuka z fantazją – obrazy Katarzyny Pander-Liszki

Katarzyna Pander-Liszka to artystka wyrazista i kreatywna. Malarka tworzy od najmłodszych lat.
Początkowo poświęciła się wnętrzarskim dodatkom i kolażom. Aktualnie w swojej pracowni maluje niezwykłe obrazy o mocnym ładunku kolorystycznym. Katarzyna Pander-Liszka kreuje własny świat, fascynuje i inspiruje barwą, kształtem oraz surrealnym krajobrazem. Prace malarki powstają z wykorzystaniem żywicy. Obrazy zachwycają twórczą swobodą, kontrastami i nasyconą paletą. Malarstwo wprowadza odbiorcę do baśniowej i magicznej rzeczywistości przywodzącej na myśl kosmos. Poniżej prezentujemy garść informacji o artystce i zachęcamy do wykorzystania jej prac w domowym zaciszu

 

Magiczne obrazy Katarzyny Pander-Liszki
Prace malarki są kolorowe, ekspresyjne oraz żywiołowe. Artystka chętnie wykorzystuje kontrasty. Te
dodają obrazom wyrazistości. Dzieła przywodzą na myśl kosmiczną energię, witalność oraz radość.
Kompozycje zachwycają feerią kolorów i bogactwem nietuzinkowych kształtów. Malarka pragnie
inspirować, fascynować, pobudzać do działania i wywoływać emocje. Jej obrazy mają opowiadać
historie. Impulsem do ich powstania jest środowisko zewnętrzne. Artystka dzięki swojej wrażliwości odbiera intensywnie wszystkie bodźce i czujnie obserwuje rzeczywistość. W pracy Katarzyna Pander- Liszka korzysta również ze swojej intuicji oraz kobiecego wyczucia estetyki w doborze barw. Dzięki temu powstają spójne, magnetyczne i magiczne obrazy o dużej sile oddziaływania na patrzącego. Inspiracje surrealizmem sprawiają, że prezentowane światy są wyimaginowane, a nawet organiczne. Wśród cenionych przez malarkę twórców znaleźli się: Zdzisław Beksiński, Franciszek Starowieyski, Jerzy Duda Gracz, Tomasz Sętowski oraz Maurts Corneus Escher.

Praca z żywicą
Rodzące się w głowie pomysły na obrazy przechodzą przez kilkudniową transformację. Impulsywnie
znaleziona inspiracja staje się motorem do powstania nowej pracy i materializuje się na płótnie w postaci
kolorów, kształtów, kontrastów. Katarzyna Pander-Liszka zdecydowała się na malowanie z wykorzystaniem żywicy, bo jak sama twierdzi, intryguje ją zależność między powstałą ekspresją i materiałem bazowym. Praca z takim surowcem wymaga dyscypliny i pokory. Żywica rozpływa się na podobraziu. Zaplanowane początkowo kompozycje wymykają się spod kontroli i przyjmują nową formę.

Barwne malarstwo we wnętrzach
Kontrastowa i nasycona paleta sprawdzi się doskonale w nowoczesnych przestrzeniach. Obrazy Katarzyny Pander-Liszki znajdą swoich miłośników wśród osób ceniących współczesny i wyrazisty styl. Płótna mogą zostać wykorzystane zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i w pomieszczeniach komercyjnych. Kolorowe kompozycje odświeżą monochromatyczne lokale i pięknie wpasują się w swobodne, eklektyczne aranżacje. Sztuka Katarzyny Pander-Liszki działa na zmysły i buduje niezwykły klimat. Kontrastowe płótna mogą zostać wykorzystane w awangardowych i artystycznych wnętrzach. Bujne formy inspirowane światem metafizycznym idealnie oddają charakter unikalnych miejsc – kawiarni, restauracji, hoteli. Kolorystyka obrazów może posłużyć do określonych celów i wywoływania odpowiedniego nastroju. Odcienie posiadają swoją symbolikę i konkretne właściwości. Błękity sprzyjają wyciszeniu i medytacji, budzą skojarzenia z oceanicznymi głębinami i niebiańskimi przestworzami. Czerwienie, pomarańcze i róże to kolory elektryzujące oraz pobudzające. Żywiołowa paleta porusza, hipnotyzuje, a także zachęca do odkrywania nowych horyzontów. Piękno wizualne obrazów artystki doskonale koresponduje z wartościami, które z sobą niosą – swobodą twórczą, potęgą wyobraźni oraz witalnością. Malarstwo Katarzyny Pander-Liszki zachwyca magicznymi oraz kosmicznymi krajobrazami. Sztuka
fascynuje, magnetyzuje oraz pobudza zmysły. Płótna cechują się dużym potencjałem aranżacyjnym. Kompozycje dopełnią nowoczesne i unikalne aranżacje, a także wniosą do wnętrz feerię żywych, nasyconych kolorów. Prace o surrealnym, baśniowym wydźwięku dedykujemy osobom pragnącym oderwać się od świata za oknem i udać w inną rzeczywistość. Obrazy artystki tworzą atmosferę sprzyjającą marzeniom, działaniu oraz podążaniu własną ścieżką.