Szachy czyli strategiczna, gra planszowa, w której gracze poruszają się na 64 – polowej szachownicy przy pomocy pionków o różnych kształtach. Przedstawiamy szachy zwierzęce o bojowej naturze KINGDOM Chess.

Biały król, czarna wieża, hetman, skoczek, goniec to tylko niektóre z nazw szachowych bierek. Nie jest to specjalnie popularna gra, gdyż wymaga skupienia, dużej ilości wolnego czasu i myślenia strategicznego przewidującego przyszłe ruchy partnera. Uważa się że ojczyzną tej gry są Indie, w która grano już w VI wieku naszej ery. W Europie zaś pojawiły się około X – XI wieku. W trakcie wieków wyklarowały się różne rodzaje szachów między innymi tzw. szachy na ślepo, które polegają na grze bez patrzenia na szachownicę. Inną znaną formą są żywe szachy, w których pionki odgrywane są przez przebrane za nie osoby. Tej teatralnej formie gry towarzyszy bogata oprawa muzyczna i wizualna -piękne, kolorowe  stroje.

Czarno – białe szachy KINGDOM Chess Set zostały zaprojektowane przez Blank William z Nowego Jorku. Zamiast tradycyjnych pionków pojawiają się zwierzęce zastępy graczy ze ślimakami na czele. Spotkamy tutaj wiewiórki, zające, wydry, sowy i żółwie. Las został podzielony na siły dobra i zła symbolizowane odpowiednimi, kontrastującymi barwami. Przeciwne drużyny zasiedlają mroczny bór  oraz słoneczne, leśne polany. Leśne zastępy prowadzą bezkrwawe boje o panowanie nad lasem. To design zabawny i niesztampowy, zachęcający do zapoznania się z zasadami tej kultowej gry.

 

Źródło: blankwilliam