Sylwetka: VINCENT CASSEL

Jest jednym z najbardziej popularnych i cenionych francuskich aktorów, a prywatnie mężem Moniki Bellucci. Sławę przyniosła mu przełomowa rola w filmie Nienawiść Mathieu Kassovitza, za którą otrzymał dwie nominacje do Cezara. Od tego momentu zagrał w wielu głośnych produkcjach. Vincent Cassel.

Widzowie znają go z takich filmów, jak Purpurowe rzeki, Na moich ustach, czy Nieodwracalne. W 2010 roku wystąpił u boku Natalie Portman w dramacie Czarny łabędź. Na początku tego roku Vincenta Cassela mogliśmy podziwiać w obrazie System (Child 44), a już 30 października zagości na ekranach kin w roli lubieżnego króla w widowiskowym i mrocznym filmie Matteo Garrone Pentameron.

Pentameron z Salmą Hayek, Stacy Martin i Vincentem Casselem to niecodzienne, szalone i pełne finezji zachwycające filmowe widowisko, za które odpowiadają laureat Oscara, twórca muzyki do Grand Budapest Hotel i Jak zostać królem – Alexandre Desplat, autor zdjęć do filmów Tima Burtona i Davida Cronenberga – Peter Suschitzky, scenograf w filmach Martina Scorsese – Dimitri Capuani i przede wszystkim Matteo Garrone, któremu sławę przyniosła obsypana nagrodami i szeroko komentowana Gomorra.