Świetna muzyka i dużo, dużo więcej na Tauron Life Festival Oświęcim!

Santana, Alvaro Solero, Europe i The Stranglers – brzmi wspaniale, ale to tylko niewielka część tego, co czeka nas podczas TLFO 2018. Zadowoleni będą miłośnicy dobrej muzyki, ale też innych dziedzin sztuki czy sportu.

Festiwal rusza 14 czerwca, ale jego klimat będzie można poczuć już na kilka dni wcześniej, w trakcie filmowo-muzycznej rozgrzewki. Podczas “Przystanku Wolność” w Planet Cinema w Oświęcimiu, 11, 12 i 13 czerwca zobaczymy kolejno filmy: “Zniewolony. 12 Years a Slave”, “Fuocoammare. Ogień na morzu” i “Klub Jimmy’ego”. Po ostatnim spektaklu odbędzie się także wyjątkowy, kameralny występ Limboskiego. Wstęp na “Przystanek Wolność” jest darmowy, wystarczy jedynie odebrać wejściówki w kasie kina.

14 czerwca 9. edycja TLFO rozpocznie się oficjalnie. Przy ul. Jagiełły 12 odsłonięty zostanie kolejnego już festiwalowy mural, tym razem autorstwa Jarosława Jaśnikowskiego. Później w Oświęcimskim Centrum Kultury będzie można obejrzeć błyskotliwą, zabawną sztukę Neila Simona “Bożyszcze Kobiet” w reżyserii Cezarego Morawskiego. Na scenie pojawią się: Piotr Gąsowski, Hanna Śleszyńska, Anna Dereszowska i Anna Modrzejewska.

Kolejnego dnia na stadionie MOSiR zabrzmi najlepsza muzyka. Pojawi się zespół Santana z jednym z najlepszych gitarzystów wszechczasów, Carlosem Santaną na czele. Publiczność będzie się bawić także przy muzyce uwielbianego w naszym kraju Alvaro Solero. Polski, ale nie mniej gorący temperament pokaże zespół Blue Cafe, a węgierskiego ducha wniesie alternatywna grupa Vera Jonas Experiment. Na scenie pojawią się także zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu Life On Stage, kapela Wiewiórka na Drzewie.

Równie emocjonująco będzie 16 czerwca. Rano wystartuje bieg uliczny Run4Life, w którym razem z uczestnikami pobiegną ambasadorowie tego wydarzenia, mistrz olimpijski Robert Korzeniowski i trenerka gwiazd, Ada Palka. Wieczorem zobaczymy sławnych muzyków – zagrają dla nas dwie legendarne kapele: Europe i The Stranglers. Weźmiemy udział w “Final Countdown”, ale wcześniej muzycy ze Szwecji zagrają też na pewno piosenki z wydanej pod koniec zeszłego roku płyty “Walk the Earth”. Występ brytyjskich Dusicieli będzie zaskakujący jak cała ich twórczość, ale bez “Always The Sun” czy “Golden Brown” zapewne się nie obejdzie. Nie zawiodą się też fani polskiego rocka. W ramach unikatowego projektu Punk Alive, celebrującego setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. na jednej scenie pojawią się czołowi przedstawiciele rodzimego punk rocka. Zagrają: Kazik, Siczka, Tomasz Budzyński, Darek Malejonek, Kefir, Melon, Smalec, Jeż, Raga, Guma oraz ich goście – m.in. Ania Rusowicz i 100nka Orchestra. Mnóstwo pozytywnych emocji wyzwoli też występ L.U.C.a i orkiestry Rebel Babel, również w towarzystwie gości – Marka Piekarczyka, Sarsy, Vienia, Bisza i muzyków z Bigband Dachau. Mocny powiew świeżości poczujemy podczas występu Totemo, izraelskiej artystki wykonującej muzykę niezależną i elektroniczną.

Oprócz muzyki i innych dziedzin sztuki w programie TLFO nie może zabraknąć działań edukacyjnych. Tegoroczny festiwal wesprą organizacje: Amnesty International, DKMS, Centrum Praw Kobiet, Koalicja Sprawiedliwego Handlu Fairtrade Polska, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, Fundacja Pozytywnych Zmian, Fundacja Miasto Pracownia, Dolina Bawole Serce, Polska Akcja Humanitarna oraz Ogólnopolska Akcja Profilaktyczna „Test na HCV – prosty krok do zdrowia”.

Informacje o festiwalowych wydarzeniach pojawiają się na bieżąco na stronie www.lifefestival.pl. Bilety do nabycia na stronie festiwalu i na www.eventim.pl.