Superbohaterowie wyjęci spod prawa – serial Watchmen

Filmy o superbohaterach cieszą się dużą popularnością. Dlaczego by więc nie pokusić się o serial? Zwłaszcza, jeśli odbiega on nieco konwencją, do jakiej przyzwyczaił nas MARVEL. Watchmen to superbohaterowie wyjęci spod prawa!

Część z was może pamiętać Watchmen z dużego ekranu, a konkretnie z 2009 roku, kiedy to ekranach kin pojawił się film właśnie o tym tytule. Była to opowieść, gdzie superbohaterowie to wyjęte spod prawa jednostki, które zmagają się z ciężkimi, dość mrocznymi dla nich czasami, w których przyszło im żyć.

Akcja serialu Watchmen rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której zamaskowani strażnicy – superbohaterowie – wyjęci są spod prawa. Produkcja ma przywoływać atmosferę oryginalnej, przełomowej powieści graficznej, tworząc jednocześnie nową jakość. Na planie tej produkcji Damon Lindelof po raz kolejny pracował z Reginą King, która na swim koncie ma już sporo nagród (m.in. Oscar czy Złoty Glob). W serialu Watchmen, King wciela się w główną bohaterkę, Angelę Abar, która nosi dwie maski – jest głównym detektywem w lokalnej policji oraz żoną i matką trójki dzieci.

W rolach głównych występują także: Jeremy Irons jako Lord of the Country Estate; Don Johnson jako Judd Crawford, szef policji; Jean Smart jako agentka FBI, Laurie Blake; Tim Blake Nelson jako detektyw Looking Glass; Louis Gossett Jr. jako Will Reeves; Yahya Abdul-Mateen II jako Cal Abar; Tom Mison jako pan Phillips; Frances Fisher jako Jane Crawford i Sara Vickers jako pani Crookshanks. W serialu zagrali również: Hong Chau jako Lady Trieu, tajemnicza miliarderka, Andrew Howard, Jacob Ming-Trent, Dylan Schombing i James Wolk. Twórcą scenariusza i producentem serialu jest Damon Lindelof (serial HBO Pozostawieni oraz serial Zagubieni). Reżyserami produkcji są Nicole Kassell, która jest odpowiedzialna również za pierwszy odcinek, oraz Stephen Williams.

Serial Watchmen wyprodukowany został dla HBO przez White Rabbit we współpracy z Warner Bros. Television na podstawie kultowej powieści graficznej współtworzonej i zilustrowanej przez Dave’a Gibbonsa i opublikowanej przez DC. Jest to dość niestandardowa opowieść o superbohaterach. Ponieważ w świecie, w którym żyją są oni wyjęci spod prawa.

Premiera pierwszego odcinka serialu HBO Watchmen odbędzie się w poniedziałek, 21 października równolegle z amerykańską premierą, czyli o godzinie 3.00 nad ranem zarówno w HBO, jak i HBO GO. Serial liczyć będzie 9 odcinków.